0723969719

איך כותבים מבוא לעבודה סמינריונית

איך כותבים מבוא לעבודה סמינריונית

אחד השלבים המשמעותיים בעבודה אקדמית, הוא כמובן שלב כתיבת המבוא לסמינריון, שדורש ידע אורייני נרחב ושליטה מיומנת ועמוקה, בכל יסודות הכתיבה האקדמית.

אז מה זה מבוא לסמינריון? איך כותבים אותו בצורה הכי טובה שאפשר? באיזה שלב של העבודה מומלץ לכתוב אותו? 

על זאת ועוד יענה עבורכם המאמר הבא, שעושה סדר בכל מה שצריך לדעת לפני כתיבת מבוא לסמינריון.

הנחיות לכתיבת מבוא לסמינריון

כדי להבין מה כותבים במבוא לעבודה סמינריונית, ראשית יש להבין מה תפקידו של המבוא, ועל איזה צורך עיוני אקדמי הוא אמור לענות. 

למעשה, כתיבת המבוא לעבודה סמינריונית משרתת ישירות מטרות רבות, שנועדו רובן ככולן להקל על הקורא ולאפשר לו לקרוא את העבודה הסמינריונית בקלות וביעילות. מסיבה זו, המבוא לסמינריון אמור לכלול בתוכו את כל הרקע התקדימי למהות המחקר, כולל הצגת הנושא ושאלת המחקר ואפילו סקירה מהירה של העבודה, כך שהקורא יגיע מוכן ובעל רקע בסיסי, שיאפשר לו להבין לעומק את כל התהליכים המוטמעים בעבודה הסמינריונית.

כתיבת מבוא לעבודה סמינריונית מחייבת אותך לעבוד לפי הנחיות מסוימות - לחשוב על מטרת המאמר שלך, על הקהל שיקרא אותו ומה אתה רוצה שייקח ממנו.

המבוא הוא חלק התוכן הראשון שנקרא. ומסיבה זו יש להקפיד במיוחד על תקינות ואופן כתיבתו, כיוון שהוא זה שיוצר את הרושם הראשוני על הכותב ועל העבודה כאחד. 

בנוסף, במיוחד במבוא, יש להקפיד על שפה וגישה עניינית, ללא מגמתיות, סובייקטיביות או סטיה לאחד מהצדדים העומדים בתווך שאלת המחקר, וכן יש להקפיד באופן מהותי על אובייקטיביות מוחלטת ובלתי נגועה.

מתי מומלץ לכתוב את המבוא לעבודת סמינריון?

למרות שחלק המבוא, מופיע בחלק ראשוני יחסי בעבודה האקדמית, ההמלצה, היא דווקא לכתוב אותו לקראת סיום העבודה ולא בתחילתה. 

ולמעשה, אף אין אפשרות לכתוב את חלק המבוא לפני שכלל העבודה הסמינריונית נכתבת, בדיוק כמו שלא ניתן לכתוב תקציר לספר שעדיין לא קרם עור וגידים. המבוא מעניק רקע תמציתי לכל מה שעומד להתחולל במהלך המסע הקסום של העבודה האקדמית, ומסיבה זו, בשלב הראשון חייבת העבודה האקדמית להיכתב עד סופה, ורק אז ניתן יהיה לסכם ולתמצת אותה לטובת הקוראים, ולהנגיש מושגים בסיסיים שיסייעו לקורא הממוצע להבין את כל תהליך העבודה האקדמית שיופיע בהמשך למבוא.

מה מבוא לסמינריון חייב להכיל?

חשוב להבין שהנקודה העיקרית שחייבת להיות כחלק עיקרי של המבוא לעבודה האקדמית, היא נישת שאלת המחקר. על שאלת המחקר להיות מוצגת בהקשר של כלל חלקי העבודה וכן עם פירוט הסיבה שבעקבותיה בחרתם דווקא בשאלת מחקר זו. חשוב להיזהר, במיוחד בפירוט הבחירה לשאלת המחקר, שלא ליפול לבורות סובייקטיביים שמצביעים על מגמתיות אישית, אלא עדין לנקוט בגישה אובייקטיבית ובלתי מוטה ובשפה אקדמית ולא אישית.

ככה תצליחו בכתיבת סמינריון.

בנוסף, על המבוא לעבודת סמינריון להכיל רקע כללי על נושא המחקר. 

הרקע הכללי הוא זה שמקנה לקרוא את ההבנה: מהו המצע שעל בסיסו נוצרה השאלה, ומדוע בכלל נוצרה שאלה בנושא המסוים. על ידי הרקע הכללי, יקבל הקורא מושגים בסיסיים, שישמשו אותו בהמשך להבנת תהליך העבודה האקדמית כולה.

מה יש רק בחלק ההקדמה לעבודה אקדמית?

בעוד שבחלקים אחרים בעבודה, תוכלו ואף תידרשו להיעזר ולהסתייע בציטוטים אקדמיים, שנועדו להוות אסמכתא מדעית לכך שהעבודה שלכם נשענת על מקורות אקדמיים, פרק המבוא הינו שונה לחלוטין, כיוון שהוא נכתב במילים שלכם, ואינו כולל ציטטות והקשרים אקדמיים מוסמכים. 

מסיבה זו, חלק המבוא דורש מיומנות רבה בכתיבה אקדמית, כיוון שאין פינות ציטוט או מקורות לברוח אליהם. ולכן, יש סטודנטים אשר יפנו לקבלת סיוע בכתיבת עבודות אקדמיות, כדי להפוך את פרק המבוא שלהם לאיכותי ואמין, וכזה שיכול לייצג אותם בכבוד, כפרק התוכן המתחיל של העבודה.

עזרה בכתיבת סמינריון לא רק תקל על הכותב – הסטודנט שמסתבך מול הדרישות האקדמיות המוגברות, אלא אף תבטיח עבודה אקדמית מצטיינת אשר קוטפת ציון מעולה. חשוב לדעת שכל תהליך הסיוע, נעשה בצורה שקופה ואמינה וכזו שאף מורשית ומומלצת על ידי מוסדות האקדמיה בישראל.

מבנה מבוא לסמינריון לדוגמא

עבודה אקדמית אחת – שווה אלף הסברים. ולכן, כדאי להתרשם באופן ישיר ממבוא לעבודה סמינריונית לדוגמא, ולהבין לא רק מה ‘אמור’ להיות כתוב ואיך כותבים מבוא לסמינריון, אלא איך זה ממש נראה בפועל, מומלץ להתחיל לקרוא עבודות אקדמיות, תוך קריאה מעמיקה של חלק המבוא. 

לא כדאי להסתפק רק בעבודה אקדמית אחת לדוגמא, כיוון שמבוא לעבודה סמינריונית לדוגמא אחד, אינו משקף דיו את מבנה המבוא ורוח הדברים. ועל כן, ההמלצה היא לקרוא לפחות חמישה דוגמאות למבוא לעבודה סמינריונית, וכך להתרשם באופן ישיר מהצורה בה המבוא לעבודה אקדמית צריך להיראות.

סיכום – איך לכתוב מבוא לעבודת סמינריון

ניתן לסכם את כתיבת פרק המבוא לעבודת הסמינריון, בכמה נקודות עיקריות:

  • על פרק המבוא להיכתב לאחר סיום כתיבת העבודה כולה.
  • על הפרק להיות תמציתי אך במילים אישיות וללא ציטוטים אקדמיים.
  • על פרק המבוא לכלול רקע תקצירי ומושגים בסיסיים שיפשיטו את תהליך העבודה לקורא.
  • מומלץ ביותר לקרוא דוגמאות למבוא לעבודה סמינריונית כדי להבין איך מיישמים את התאוריה בצורה מעשית.
  • מומלץ לקבל עזרה בכתיבת סמינריון -ובכך להבטיח עבודה אקדמית עם רושם ראשוני מנצח.

 

בהצלחה!

 

בחרו את האפשרות המתאימה להצעת מחיר חינם תוך מספר דקות והתחלת התהליך

רוצה סיוע בכתיבת העבודה האקדמית שלך ביושרה?

דילוג לתוכן