עבודה סמינריונית

לקבלת השירות מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

ברוב המקרים נדרשת כתיבת עבודה סמינריונית בשנת לימודי התואר האחרונה, הקורס שעליו תכתבו את העבודה הסמינריונית יהווה חלק גדול מנקודות הזכות שלכם ועל נקודות זכות אלו תשפיע בעיקר העבודה הסמינריונית, חלק גדול מהמרצים מעניקים ציון לכל הקורס רק על בסיס העבודה של הסטודנטים!

מה היא המטרה בכתיבת סימנריון

מטרת העבודה הסמינריונית היא להוות מאין מבחן מסכם של התואר שלכם, לעבודת הסמינריון תצטרכו לפתח שאלת מחקר לעבודה סמינריונית, לאסוף מידע מחקרי ותאורטי, ניתוח החומרים שאספתם, הסקת מסקנות וכתיבת עבודה סמינריונית שתסכם את כל חומר הממצאים.
מטרת העבודה העיקרית היא לבדוק את האינטגרציה בין המקורות מהם קיבלתם את המידע. נדרשות בממוצע 14 מקורות מידע לכתיבת עבודת סמינריון, כמחציתם בשפה האנגלית, מי שיבדוק את העבודה הסמינריונית שלכם ירצה לראות שהעבודה שלכם כוללת התייחסות לכל מקורות המידע השונים. דרך הערות השוליים אתם מכוונים את קורא/בודק העבודה למקור המידע עליו אתם מתבססים.

כמו כן, מטרה נוספת בכתיבת עבודות סמינריוניות, היא להקנות לסטודנטים שליטה באוריינות ודליית תוכן, על מנת שמיומנות זאת תשמש אותם בעתידם המקצועי.

עבודה סמינריונית

איך נכון להתייחס לכתיבת עבודה סמינריונית

כאשר אנחנו שואלים את עצמנו איך כותבים סמינריון -כדאי לקחת בחשבון שיש סיכוי גדול מאוד שהמרצה בקיא בנושא העבודה יותר ממכם, ולכן, כאשר ניגשים לכתיבת סימנריון, צריך לזכור שאין דרך לחדש יותר מידי כי המידע שאותו אתם רוצים להעביר כבר ידוע מראש ואין חדש תחת השמש ומהסיבה הזו יש חשיבות גדולה מאוד לדרך שבה תנסחו את עבודתכם ותשלבו את המקורות עליהם התבססתם. זיכרו שפחות חשוב מה כותבים אלה איך כותבים.

בעניין המקורות לכתיבת עבודה הסמינריונית, גם בהם לא יהיה קל לחדש. רוב המקורות שבהם תשתמשו זמינים לסטודנטים אחרים ולמרצים. ומסיבה זאת ניתנת חשיבות רבה לזווית המיוחדת לכם ממנה אתם רואים את הדברים, נסו להתייחס למידע עדכני שנוסף לאחרונה ותנו דגש לנקודות מבט שונות המגיעות מזרמים פחות מרכזיים במחקר.

המטרה הראשית בעבודה הסמינריונית היא להראות שליטה מלאה בחומרים בהם השתמשתם ולהראות איך אתם כסטודנטים לקראת קבלת התואר שלכם מביעים עמדה מתוך מעורבות בחומר המחקר ומעבדים אותו לכדי כתיבת סימנריון מקיף וממצה.

אחד האתגרים הקשים ביותר במהלך התואר האקדמי, הוא כתיבת עבודות אקדמיות. “איך לכתוב עבודה סמינריונית” זו שאלת המיליון שכל סטודנט שואל את עצמו. על אחת כמה וכמה מאתגרת המשימה של כתיבת עבודה סמינריונית ברמה גבוהה – מהו סדר הכתיבה? מה לגבי סיכום מאמרים וכן עריכה לשונית מקצועית? איך כל אלו מתגבשים להם יחדיו לכדי עבודת סמינריון שתוכיח את הידע, היכולת וההשקעה שלכם בתואר? ומעל לכל, איך מתחילים? אולי כדאי לחכות עם זה קרוב יותר למועד ההגשה? התשובה היא כמובן, לא, כתיבת עבודות סמינריוניות הן מהמטלות הקשות שנדרשות מהסטודנטים, כיון שהן באות לחקור לעומק את רמת הידע וההסקה שלו, ולכן, כתיבת עבודה אקדמית חייבת להיעשות ביישוב דעת ובאורך רוח, על מנת שתקבל את הציון החיובי המכריע לקבלת התעודה.
וכמובן, שבכל עת, עזרה בכתיבת עבודה סמינריונית – מאפשרת לסטודנט להיות בטוח, כי אכן דרכו אל הציון המוצלח – מובטחת.

מעוניינים לקבל עזרה מקצועית בכל מה שקשור לכתיבת עבודה סמינריונית?
צרו קשר כבר עכשיו! לייעוץ והצעת מחיר חינם.

היקף כתיבת סימנריון ומבנה נכון

עבור רבים, עבודה סמינריונית ובמיוחד עבודה סמינריונית באנגלית עלולה להיתפס כאתגר לא פשוט כלל. נכון, קשה לדעת בתאוריה איך כותבים עבודה סמינריונית – לפני שמתנסים בזה בפועל ורואים את כל המרכיבים.

כתיבת סמינריונים היא אומנות בפני עצמה, ומדובר בתהליך שכדי לצלוח אותו יש להתמסר אליו במאת האחוזים ובמלוא הכוח, אך למען הסדר הטוב כדאי אולי לציין שעבודה סמינריונית טובה נכתבת בהיקף של בין 20-40 עמודים (לא כולל נספחים ורשימה ביבליוגרפית) בסך הכל. כבר לא נשמע נורא כל כך, נכון?

עכשיו כשידוע שהיקף העבודה הכתובה לא רחב כמו שנדמה, הגיע הזמן לעבור לתכלס; עבודה סמינריונית טובה תכיל מחקר מעמיק, ניתוח איכותי של כל המידע בו נעשה שימוש, ובסופו של דבר הצגת שאלת המחקר, תהליך המחקר, הדיון והסיכום בצורה עניינית ובשפה רהוטה. המטרה היא להציג בפני הקורא נושא מסוים, ולהנגיש לו אותו בצורה שתאפשר קריאה רציפה ומובנת.

לפי כללים לכתיבת העבודות יש לכתוב סיכום לעבודה אקדמית.

אלו הם העקרונות לכתיבת עבודה סמינריונית, ואחרי שמבינים אותם יש לעבור שני שלבים נוספים בעבודה סמינריונית:

  • בחירת נושא העבודה –  לא תמיד בחירת הנושא נמצאת בידם של הסטודנטים, לעתים המנחה או המרצה יהיו אלה שיבחרו את הנושא עבורם. אם נפל בחלקכם לבחור את נושא העבודה, עוד טרם אתם ניגשים לכתיבת עבודת סמינריון – חשוב לבחור בנושא ממוקד ושאלת מחקר לעבודה סמינריונית שמעניינת אתכם באופן אישי. כדאי לחשוב על סוגיות שמעוררות רגשות, שכן אלו מעודדים כתיבה יצירתית ופורה יותר. כשנושא באמת מעניין את הכותב, הדבר מורגש בתוצר הסופי והקורא ייהנה הרבה יותר מחוויית הקריאה. כתיבת עבודות סמינריוניות היא דינאמית ביותר – וחשוב לציין גם שככל שמתקדמים בעבודה ומעמיקים בחומר, השאלה עלולה להשתנות ואפילו להתחדד מעט. לכן יש לעדכן את המנחה בכל שלב.
  • חומרי הגלם – ספרים, מסמכים, מאמרים רשמיים ועוד – כל מקור מידע רשמי שהוא לא עיתונאי או מקור אינטרנטי חופשי, יוכל לשרת אתכם נאמנה. סיכום מאמר אקדמי הוא שלב שלא ניתן לדלג עליו, שכן מעבר על המאמרים במלואם יבזבז זמן רב, וממילא ישנם חלקים שהמידע בהם לא יעזור לענות על שאלת המחקר. אותו הדבר נכון גם לגבי תרגום מאמרים אקדמיים שכן בהרבה מאוד מקרים יהיה צורך בעבודה מול חומרים באנגלית. אם יש זמן לתרגם ישירות אל תוך העבודה, מה טוב. במקרים בהם ישנו לחץ של זמן או שהסטודנט מעדיף להימנע מאי הבנות, כדאי לתרגם את המאמרים הללו בנפרד ולאחר מכן לעבור עליהם לקראת שילובם בעבודה.

עבודה סמינריונית – חוקים לכתיבה איכותית

כפי שצוין, כשעוסקים בכתיבת עבודה סמינריונית יש להקפיד על שפה זורמת, קריאה ומובנת לכל אדם שיזכה לקרוא את העבודה. אם ברצונכם לוודא שאכן העבודה שכתבתם עומדת בתנאים הללו, מומלץ ואף רצוי לפנות לחברה המתמחה בעריכה לשונית לעבודות אקדמיות וכתיבה סמינריונית, ואם אפשר, גם בסיכום מאמרים ותרגום מאמרים – עזרה בכתיבת עבודה סמינריונית היא מתבקשת המציאות, למה להתאמץ כשאפשר להפקיד את העבודה בידי כותבים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, ולהבטיח לעצמכם את ההצלחה בידי מי שכבר צבר רזומה עשיר ומצליח בכתיבת עבודות סמינריוניות עם ציונים מעולים?

שאלת מחקר לעבודה אקדמית

לשאלת המחקר ישנה השלכה רחבה על כל תהליך העבודה האקדמית. ולכן, ניתן להצביע על שאלת המחקר בתור השלב המכריע והחשוב ביותר בכל העבודה האקדמית כולה.

על פי שאלת המחקר וסיווגה, תתנהל כל העבודה האקדמית, כאשר שאלת המחקר מהווה כל העת השורש העמוק של פרי ממצאי ומחקרי המאמר האקדמי, שתמיד יגיעו בהלימה ישירה לשאלת המחקר שמהווה הבסיס להם.

לשאלת המחקר ישנה השלכה גם על צורת וכלי המחקר, כך שכל נושא אותו תבחרו, יכול להגיע מהביטים שונים בהתאם לסוג השאלה. זה אומר, שבזמן שאתם מנסחים את שאלת המחקר, עליכם לדעת בוודאות מהו אופי המחקר, באילו כלים אתם משתמשים כדי להגיע לממצאים וכיצד הולכת העבודה האקדמית שלכם להיראות באופן כללי.

ישנם שני סוגים של שאלות מחקר:

  1. שאלת מחקר איכותני – שאלה החוקרת תופעה או מציאות ממבט מבקר, ובעזרת תחקיר עצמוני הכולל מעטפת של רגשות, תחושות, עובדות ומחשבות.
  2. שאלת מחקר כמותי – המתייחסת לקשר בין משתנים ובגורם המספרי – סטטיסטי שלהם.

כיצד תדעו איזו שאלה מתאימה לעבודה האקדמית שלכם? שאלה טובה. בדרך כלל ינחו אתכם המרצים בסוג השאלה המתאים לנושא שבחרתם, אך אם לא קיבלתם הנחיה מפורשת, תוכלו לבחור את סוג השאלה שאליה אתם הכי מתחברים.

עזרה בכתיבת עבודת סמינריון

ליווי אקדמי בעת כתיבת העבודה, הוא שירות נפוץ וחיוני שמרבית הסטודנטים נעזרים בו.

ומדוע?

מי שמעולם לא בנה מקרר, לא יוכל לעשות זאת לבד, הוא חייב להיעזר במומחים, חשמלאים וכל מי שעשה זאת בידיו, בעצמו. לא מספיק רק ידע תאורטי על סגירת מעגלי חשמל או אופני קירור, ישנו גם חלק מעשי, בו אין מקום לטעויות, וכן יש מקום רב מאד לניסיון בשטח, ובדיוק כאן נכנסת לתמונה, סיוע המומחים, שכבר עשו אלפי עבודות אקדמיות מוצלחות בעצמם.

מהו פורמט העזרה בכתיבת העבודה האקדמית?

דבר ראשון, על מנת למנוע טרטור יתר של הסטודנט, הסיוע נעשה בזום. כך חוסכים זמן מיותר וכאבי ראש. מעבר לכך, בכל שלב ושלב של העבודה האקדמית מקבל הסטודנט סיוע ישיר והכוונה מלאה שתוביל אותו לבחירת ההחלטות הנבונות, הנושאים הנכונים ובקיצור – העבודה המצטיינת.

הסיוע בכתיבת העבודה האקדמית ניתן מכף רגל ועד ראש, כלומר, החל משלב בחירת הנושא וגיבוש שאלת המחקר ועד לשלב ההגהה הסופית שמונעת טעויות שנפלו בין הכיסאות.

הסיוע האקדמי מעניק לסטודנט כלים, שישמשו אותו הן בכתיבת העבודה האקדמית הנוכחית, והן קדימה בראיה מערכתית בעבודתו ובחייו המקצועיים. אבל העיקרון הכי חשוב של הליווי – הוא התחושה שאתה לא לבד, הן מבחינה רגשית, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה מעשית.

צריכים עזרה בכתיבת סימנריון?

Right4U מזמינים אתכם לצעוד איתנו בדרך לסיום ראוי לתואר!

צרו קשר עוד היום וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד

דילוג לתוכן