עבודה סמינריונית

לקבלת השירות מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

ברוב המקרים נדרשת כתיבת עבודה סמינריונית בשנת לימודי התואר האחרונה, הקורס שעליו תכתבו את העבודה הסמינריונית יהווה חלק גדול מנקודות הזכות שלכם ועל נקודות זכות אלו תשפיע בעיקר העבודה הסמינריונית, חלק גדול מהמרצים מעניקים ציון לכל הקורס רק על בסיס העבודה של הסטודנטים!

מה היא המטרה בכתיבת סמינריון

מטרת העבודה הסמינריונית היא להוות מאין מבחן מסכם של התואר שלכם, לעבודת הסמינריון תצטרכו לפתח שאלת מחקר, לאסוף מידע מחקרי ותאורטי, ניתוח החומרים שאספתם, הסקת מסקנות וכתיבת עבודה סמינריונית שתסכם את כל חומר הממצאים.
מטרת העבודה העיקרית היא לבדוק את האינטגרציה בין המקורות מהם קיבלתם את המידע. נדרשות בממוצע 14 מקורות מידע לכתיבת עבודת סמינריון, כמחציתם בשפה האנגלית, מי שיבדוק את העבודה הסמינריונית שלכם ירצה לראות שהעבודה שלכם כוללת התייחסות לכל מקורות המידע השונים. דרך הערות השוליים אתם מכוונים את קורא/בודק העבודה למקור המידע עליו אתם מתבססים.

כמו כן, מטרה נוספת בכתיבת עבודות סמינריוניות, היא להקנות לסטודנטים שליטה באוריינות ודליית תוכן, על מנת שמיומנות זאת תשמש אותם בעתידם המקצועי.

עבודה סמינריונית

איך נכון להתייחס לכתיבת עבודה סמינריונית

כאשר אנחנו שואלים את עצמנו איך כותבים סמינריון -כדאי לקחת בחשבון שיש סיכוי גדול מאוד שהמרצה בקיא בנושא העבודה יותר ממכם, ולכן, כאשר ניגשים לכתיבת סימנריון, צריך לזכור שאין דרך לחדש יותר מידי כי המידע שאותו אתם רוצים להעביר כבר ידוע מראש ואין חדש תחת השמש ומהסיבה הזו יש חשיבות גדולה מאוד לדרך שבה תנסחו את עבודתכם ותשלבו את המקורות עליהם התבססתם. זיכרו שפחות חשוב מה כותבים אלה איך כותבים.

בעניין המקורות לכתיבת עבודה הסמינריונית, גם בהם לא יהיה קל לחדש. רוב המקורות שבהם תשתמשו זמינים לסטודנטים אחרים ולמרצים. ומסיבה זאת ניתנת חשיבות רבה לזווית המיוחדת לכם ממנה אתם רואים את הדברים, נסו להתייחס למידע עדכני שנוסף לאחרונה ותנו דגש לנקודות מבט שונות המגיעות מזרמים פחות מרכזיים במחקר.

המטרה הראשית בעבודה הסמינריונית היא להראות שליטה מלאה בחומרים בהם השתמשתם ולהראות איך אתם כסטודנטים לקראת קבלת התואר שלכם מביעים עמדה מתוך מעורבות בחומר המחקר ומעבדים אותו לכדי כתיבת סימנריון מקיף וממצה.

אחד האתגרים הקשים ביותר במהלך התואר האקדמי, הוא כתיבת עבודות אקדמיות. “איך לכתוב עבודה סמינריונית” זו שאלת המיליון שכל סטודנט שואל את עצמו. על אחת כמה וכמה מאתגרת המשימה של כתיבת עבודה סמינריונית ברמה גבוהה – מהו סדר הכתיבה? מה לגבי סיכום מאמרים וכן עריכה לשונית מקצועית? איך כל אלו מתגבשים להם יחדיו לכדי עבודת סמינריון שתוכיח את הידע, היכולת וההשקעה שלכם בתואר? ומעל לכל, איך מתחילים? אולי כדאי לחכות עם זה קרוב יותר למועד ההגשה? התשובה היא כמובן, לא, כתיבת עבודות סמינריוניות הן מהמטלות הקשות שנדרשות מהסטודנטים, כיון שהן באות לחקור לעומק את רמת הידע וההסקה שלו, ולכן, כתיבת עבודה אקדמית חייבת להיעשות ביישוב דעת ובאורך רוח, על מנת שתקבל את הציון החיובי המכריע לקבלת התעודה.
וכמובן, שבכל עת, עזרה בכתיבת עבודה סמינריונית – מאפשרת לסטודנט להיות בטוח, כי אכן דרכו אל הציון המוצלח – מובטחת.

מעוניינים לקבל עזרה מקצועית בכל מה שקשור לכתיבת עבודה סמינריונית?
צרו קשר כבר עכשיו! לייעוץ והצעת מחיר חינם.

היקף כתיבת סמינריון ומבנה נכון

עבור רבים, עבודה סמינריונית ובמיוחד עבודה סמינריונית באנגלית עלולה להיתפס כאתגר לא פשוט כלל. נכון, קשה לדעת בתאוריה איך כותבים עבודה סמינריונית – לפני שמתנסים בזה בפועל ורואים את כל המרכיבים.

כתיבת סמינריונים היא אומנות בפני עצמה, ומדובר בתהליך שכדי לצלוח אותו יש להתמסר אליו במאת האחוזים ובמלוא הכוח, אך למען הסדר הטוב כדאי אולי לציין שעבודה סמינריונית טובה נכתבת בהיקף של בין 20-40 עמודים (לא כולל נספחים ורשימה ביבליוגרפית) בסך הכל. כבר לא נשמע נורא כל כך, נכון?

עכשיו כשידוע שהיקף העבודה הכתובה לא רחב כמו שנדמה, הגיע הזמן לעבור לתכלס; עבודה סמינריונית טובה תכיל מחקר מעמיק, ניתוח איכותי של כל המידע בו נעשה שימוש, ובסופו של דבר הצגת שאלת המחקר, תהליך המחקר, הדיון והסיכום בצורה עניינית ובשפה רהוטה. המטרה היא להציג בפני הקורא נושא מסוים, ולהנגיש לו אותו בצורה שתאפשר קריאה רציפה ומובנת.

לפי כללים לכתיבת העבודות יש לכתוב סיכום לעבודה אקדמית.

אלו הם העקרונות לכתיבת עבודה סמינריונית, ואחרי שמבינים אותם יש לעבור שני שלבים נוספים בעבודה סמינריונית:

  • בחירת נושא העבודה –  לא תמיד בחירת הנושא נמצאת בידם של הסטודנטים, לעתים המנחה או המרצה יהיו אלה שיבחרו את הנושא עבורם. אם נפל בחלקכם לבחור את נושא העבודה, עוד טרם אתם ניגשים לכתיבת עבודת סמינריון – חשוב לבחור בנושא ממוקד ושאלת מחקר שמעניינת אתכם באופן אישי. כדאי לחשוב על סוגיות שמעוררות רגשות, שכן אלו מעודדים כתיבה יצירתית ופורה יותר. כשנושא באמת מעניין את הכותב, הדבר מורגש בתוצר הסופי והקורא ייהנה הרבה יותר מחוויית הקריאה. כתיבת עבודות סמינריוניות היא דינאמית ביותר – וחשוב לציין גם שככל שמתקדמים בעבודה ומעמיקים בחומר, השאלה עלולה להשתנות ואפילו להתחדד מעט. לכן יש לעדכן את המנחה בכל שלב.
  • חומרי הגלם – ספרים, מסמכים, מאמרים רשמיים ועוד – כל מקור מידע רשמי שהוא לא עיתונאי או מקור אינטרנטי חופשי, יוכל לשרת אתכם נאמנה. סיכום מאמר אקדמי הוא שלב שלא ניתן לדלג עליו, שכן מעבר על המאמרים במלואם יבזבז זמן רב, וממילא ישנם חלקים שהמידע בהם לא יעזור לענות על שאלת המחקר. אותו הדבר נכון גם לגבי תרגום מאמרים אקדמיים שכן בהרבה מאוד מקרים יהיה צורך בעבודה מול חומרים באנגלית. אם יש זמן לתרגם ישירות אל תוך העבודה, מה טוב. במקרים בהם ישנו לחץ של זמן או שהסטודנט מעדיף להימנע מאי הבנות, כדאי לתרגם את המאמרים הללו בנפרד ולאחר מכן לעבור עליהם לקראת שילובם בעבודה.

עבודה סמינריונית – חוקים לכתיבה איכותית

כפי שצוין, כשעוסקים בכתיבת עבודה סמינריונית יש להקפיד על שפה זורמת, קריאה ומובנת לכל אדם שיזכה לקרוא את העבודה. אם ברצונכם לוודא שאכן העבודה שכתבתם עומדת בתנאים הללו, מומלץ ואף רצוי לפנות לחברה המתמחה בעריכה לשונית לעבודות אקדמיות וכתיבה סמינריונית, ואם אפשר, גם בסיכום מאמרים ותרגום מאמרים – עזרה בכתיבת עבודה סמינריונית היא מתבקשת המציאות, למה להתאמץ כשאפשר להפקיד את העבודה בידי כותבים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, ולהבטיח לעצמכם את ההצלחה בידי מי שכבר צבר רזומה עשיר ומצליח בכתיבת עבודות סמינריוניות עם ציונים מעולים?

צריכים עזרה בכתיבת סימנריון?

Right4U מזמינים אתכם לצעוד איתנו בדרך לסיום ראוי לתואר!

צרו קשר עוד היום וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד

072-3969719
מענה אנושי מהיר - ימים א-ה בין השעות 09:00-18:00
דילוג לתוכן