עריכה לשונית

עריכה לשונית

עריכה לשונית

האם הטקסט שלכם מוכן לקריאה? כל מי שנדרש להגיש עבודה, קל וחומר מי שכותב מאמר או ספר, זקוק לשירותי עריכה לשונית, שתבטיח כי הטקסט יהיה רהוט, נקי משגיאות, מנוסח בקפידה, ומזמין לקריאה.

חברת Right4U מציעה שירותי עריכה לשונית ושירותי הגהה לשונית מקצועיים ומוקפדים, הן לעריכה בשפה העברית והן לעריכה בשפה האנגלית. זאת, על מנת להבטיח לקוראים כי הכותב דייק והקפיד, וייחס מחשבה לא רק לתוכן הדברים, אלא גם לאופן הצגתם.

מדוע חשוב לבצע עריכה לשונית?

לעתים קרובות נתקלים בטקסטים שחסרים יד של עורך מקצועי, הכוללים בין היתר שגיאות, משפטים מסורבלים, פיסוק שמפריע לקריאה במקום להקל עליה, ועוד.

טקסט שנכתב ונערך באופן מקצועי, לעומת זאת, מתקבל טוב יותר בקרב קוראים, שנהנים מטקסט מרשים, ברור, רציני, אשר כתוב וערוך היטב.

עריכה מקצועית משדרגת ומשביחה כל טקסט. היא יוצרת אצל הקוראים תחושה שהטקסט נכתב על ידי אדם שבקיא לא רק במלאכת הכתיבה, אלא גם בכללי השפה. עריכה לשונית אף מחדדת את הטקסט, כך שיתאים למקובל בז’אנר ובתחום שבו נכתב – בין אם מדובר בספר מד”ב, סיפור ילדים, מאמר או מדריך טכני.

עורך לשוני מקצועי לא רק מתקן שגיאות. מהעורך נדרשת רגישות רבה והבנה מעמיקה של התחום שבו עוסק הטקסט, כדי להתאים את משלב השפה ואופני ההתנסחות למקובל בז’אנר או בתחום הנתון.

מסיבה זו, יש לקחת בחשבון את מידת המקצועיות של העורך, ואת ניסיונו הספציפי בעריכת טקסטים, כי אין דין עריכת ספר, למשל, כדין עריכת מאמר אקדמי.

ההבדל בין עריכה לשונית לבין הגהה לשונית

עריכה לשונית כוללת מגוון פעולות שנועדו לטייב את הטקסט מבחינת ניקוד, פיסוק, ריווח, ניסוח מחדש, בחירת מילים, חלוקה לפסקאות ועוד. העריכה הלשונית נועדה לשדרג את נראות הטקסט, ולשפר את העברת המסר לקורא.

שירותי העריכה הלשונית כוללים גם הגהה, כך שהטקסט המתקבל הוא ברור, תקני ובאיכות גבוהה.

עריכה לשונית בחברת Right4U

שירות העריכה הלשונית של חברת Right4U מתבצע ע”י מומחים בעלי ניסיון רב בתחומם. Right4U מעסיקה צוות של עורכים לשוניים, ומסוגלת לבצע עבודות תוך פרק זמן קצר, עם בקרת איכות גבוהה, והתמחות מקצועית בהתאם לדרישות הלקוח, וכל זאת במחירים נוחים.

העורכים הלשוניים שלנו יערכו כל טקסט בהתאם לסוגו, מטרתו, כללי השפה והלשון, והניסוחים המקובלים בכל תחום. החברה שלנו מציעה עריכה לשונית בכל רמה – משכתוב עמוק ויסודי של הטקסט, ועד ליטוש בלבד. זאת, מאחר שעורך לשוני מנוסה יודע גם היכן לא לגעת, לצד החלקים שיש לערוך. כך, העריכה הלשונית משדרגת את נוסח הטקסט, אך שומרת על הלך הרוח ואופי הכתיבה המקוריים.

בסוף התהליך, הטקסט הערוך יימסר ללקוח רק לאחר בחינה נוספת, קפדנית ביותר, של איכות העריכה וההגהה.

עורכת לשונית שלנו, אשמח להעניק לכם שירותי עריכה ברמה גבוהה.

עורך לשוני של חברת Right4U עונה על השאלה – מתי כדאי לכם לפנות לעריכה לשונית?

אם סיימתם סוף סוף לכתוב את הטקסט שלכם אך לא דאגתם לשמור את הקובץ במחשב – כדאי שתדעו שעריכה לשונית לא תעזור לכם במקרה הזה! לפני שאתם פונים לעורך לשוני, חשוב שעבור כל טקסט תעשו גיבוי בנוסף לשמירה על המחשב. אז מתי כן כדאי לפנות לעריכה לשונית? נתחיל עם החברים הטובים ביותר של העורכים הלשוניים – כותבי הספרים. בעת סיום כתיבה של ספר חובה לבצע עריכה לשונית בכדי להעלות אותו על הדפוס.

בנוסף לכותבי הספרים, הסטודנטים מביניכם הלומדים לתואר ראשון ושני ידרשו לעריכה לשונית לעבודות אקדמיות לפני הגשתן במהלך הסימסטר. העריכה הלשונית היא חשובה גם לפני הגשה של עבודות סמינריוניות המשפיעות בצורה משמעותית על הציון הסופי של הקורסים ולעיתים גם על הממוצע הסופי של התואר. ומה לגבי תואר שלישי? אם עריכה לשונית עבודה אקדמית לתואר ראשון ושני היא נדרשת, כמובן שעריכה לשונית דוקטורט היא חובה לכל סטודנט לתואר שלישי.

מלבד עריכה לשונית תזה לסטודנטים לתואר שלישי, אחד הסוגים הנוספים של עריכה לשונית אשר הפכו להיות נפוצים בשני העשורים האחרונים היא עריכה לשונית לאתרי אינטרנט. סוג זה של עריכה הוא בחלק גדול מהמקרים משתייך לעריכה לשונית שיווקית, אך ישנם אתרים רבים אשר מטרתם היא אינפורמטיבית בלבד ולא נדרש לבצע שינויים המכוונים למכירה.

מחפשים עורך לשוני? העורכים הלשוניים שלנו לרשותכם

כתבתם מאמר מדעי או מקצועי מעולה, אך מילים הן לא הצד החזק שלכם? כתבתם ספר, אך אינכם בטוחים שהוא מגובש מספיק כדי להתחיל לשלוח למו”לים? העיניים כבר התעייפו, ואינכם מסוגלים לקרוא (שוב) את הטקסט שכתבתם, כדי לחפש בו (עוד) שגיאות? אפשר להבין אתכם. גם כותבים מקצועיים יודעים שכל תוכן חייב עוד ליטוש כדי לנצוץ. לליטוש הזה קוראים עריכה לשונית.

איזו תועלת יש לעריכה לשונית?

עריכה לשונית מקצועית נועדה להשביח את הטקסט שלכם, ולהפכו לרהוט וקריא, מנוסח היטב, שמעביר את הרעיון וקולע למטרה, ונקי משגיאות (כי בינינו, פיסוק בעברית הוא באמת עניין למומחים).

עריכה לשונית מעניקה לכל טקסט גימור וליטוש שהופכים לחלק בלתי נפרד ממנו. העריכה הלשונית לא רק משביחה את הטקסט, היא גם מעצימה את הרושם שהוא מותיר אצל הקורא. במובן זה יש לה אפקט מהדהד, והיא זו שעושה את ההבדל בין טקסט טוב למצוין.

האם אתם זקוקים לעורך לשוני? 

  • אם אתם מהססים או מתלבטים בשאלה “האם יש לי צורך בעריכה לשונית?” – כנראה שכדאי להזמין את השירות וליהנות מהתועלת שבצדו.
  • אם השקעתם בעבודה זמן ומאמצים ממושכים, השקעתם מצדיקה את עלות העריכה הלשונית.

העורכים הלשוניים שלנו לרשותכם 

כתבתם מאמר מדעי או מקצועי מעולה, אך מילים הן לא הצד החזק שלכם? כתבתם ספר, אך אינכם בטוחים שהוא מגובש מספיק כדי להתחיל לשלוח למו”לים? העיניים כבר התעייפו, ואינכם מסוגלים לקרוא (שוב) את הטקסט שכתבתם, כדי לחפש בו (עוד) שגיאות? אפשר להבין אתכם. גם כותבים מקצועיים יודעים שכל תוכן חייב עוד ליטוש כדי לנצוץ. לליטוש הזה קוראים עריכה לשונית.

מי באמת צריך שירותי עריכה?

האם אני זקוק לעריכה לשונית?

כל טקסט זקוק לעריכה לשונית, השאלה היא מי מבצע את העריכה הזו. על מנת שתוכלו להפוך את הטקסט שלכם למושלם – כדאי לכם לפנות לחברה המספקת עריכה לשונית ולתת לאנשי מקצוע לבצע את עבודת הליטוש החשובה שהיא למעשה העריכה הלשונית.

אם אתם מתלבטים, או לא בטוחים אם הטקסט שלכם דורש עריכה או הגהה לשונית, לפניכם כמה מקרים שבהם התשובה היא “כן”:

  • השקעתם זמן ומאמץ בטקסט, ולא כדאי שההשקעה תרד לטמיון. עריכה לשונית מקצועית תמצה ותזקק מהטקסט את מלוא הפוטנציאל שלו (ושלכם).
  • יש לטקסט השפעה על עתידכם המקצועי. אם משהו חשוב מונח על הפרק, קחו את עתידכם בידיים. זה לא המקום לחיסכון או הימורים ש”יהיה בסדר”.
  • השאלה “האם צריך עריכה לשונית” מנקרת בכם – וכנראה שיש לכך סיבה ,או כמו שאמר המ”כ בטירונות – “אם יש ספק, אין ספק”. תחושת חוסר ביטחון והיסוס הם אינדיקציה לכך שאתם צריכים עין מקצועית שתעבור על הטקסט, תתקן את הדרוש תיקון, ותהפוך את העבודה שלכם לכדי תוצר מוגמר.

כולנו צורכים מדי יום תוכן כתוב בעיתונות המודפסת, ברשת, במאמרים או בפוסטים. חדי העין בינינו יכולים להבחין די בקלות איזה מהטקסטים יכול היה להיעזר ביד מקצועית מכוונת. מדובר, בין היתר, בטקסטים עם שגיאות הקלדה ומשפטים מסורבלים ופיסוק שלא מאפשר קריאה שוטפת. למעשה, טקסט לא ערוך ימנע מהקוראים להגיע לסוף הטקסט וכך תיהיה פגיעה בקריאה העלולה לפגוע גם בהיבט הכלכלי לטווח הארוך. הדוגמא הטובה ביותר היא קריאה של ספר וקריאה של מאמר לקידום מוצר באינטרנט.

עריכה אקדמית

עורך לשוני איכותי חייב להתייחס אחרת לטקסטים, בהתאם לתחומים וז’אנרים. ספר מדע בדיוני, למשל, שונה מסיפור ילדים, והעריכה של מאמר אקדמי שונה מעריכה של מדריך טכני. עורך מקצועי לא רק מתקן שגיאות כתיב, פיסוק או דקדוק. הוא מפעיל רגישות, מומחיות וניסיון, כדי להתאים את התיקונים והשינויים למקובל בז’אנר, למשלב הלשוני, לקהל היעד ולסוג הטקסט. לשם כך, עליו לשלוט בז’רגון המקצועי המדויק לכל עבודה ולכל תחום.

כשמדובר בביצוע עריכה לשונית לעבודות אקדמיות למשל, יש להקפיד לבחור בעורך שלא רק בקיא בתחום העריכה הלשונית, אלא מכיר מקרוב את התחום בו עוסקת העבודה האקדמית; החל מהמושגים וההגדרות הבסיסיות ועד לנתוני המיקרו. בין אם מדובר בעריכה לשונית לסמינר או עריכה לשונית לתזה ב- Right4U מועסקים עורכים לשוניים ממגוון עולמות האקדמיה, כך שלא משנה במה התואר שלכם , תהיו בטוחים שאצלנו – הטקסט שלכם יהיה ערוך ברמה הגבוהה ביותר.

סוגי עריכה לשונית נוספים שאנו יכולים להציע לכם:

  • עריכה לשונית לאתרי אינטרנט – תחום העריכה הלשונית באינטרנט שונה לחלוטין מעריכה לשונית רגילה. כשמוסיפים טקסטים לאתר אינטרנט חשוב לוודא לא רק שהם נקיים משגיאות כתיב, טעויות תחביר והגהה, אלא גם כדי למנוע הפרה של זכויות יוצרים על טקסט קיים, לשאוף לניסוח נכון בהתאם לקהל היעד של האתר, ליצור אופטימיזציה לאתר ועוד.
  • עריכה לשונית שיווקית – עריכה מסוג זה היא חובה כשמדובר בטקסטים שיווקיים באינטרנט או בטקסטים אחרים שהמטרה שלהם היא למשוך קהל. לפני שהטקסטים הללו משוחררים לאוויר העולם, יש לשפץ ולהתאים אותם לקהל היעד כך שיביאו תועלת רבה לבעל העסק.

כמה עולה עריכה לשונית

ישנם מספר פרמטרים שיקבעו בסופו של דבר את מחיר העריכה הלשונית כולה:
  • אורכו של הטקסט – אורך הטקסט יימדד לרוב על פי מס’ גליונות הדפוס, כאשר גל גליון מורכב מ- 24 אלף תווים עם רווחים ביניהם.
  • רמת הכתיבה – עריכה לטקסט שכתוב ברמה גבוהה יחסית וזקוק לליטוש פה ושם, מחירה יהיה שונה מעריכה של טקסט שדורש עבודה רבה. בדרך כלל מבקשים לראות דוגמא קצרה מהטקסט כולו, כדי לקבוע את הרמה.
  • רמת העריכה – ישנם שלושה סוגים של עריכה; עריכת תוכן, עריכה לשונית או הגהה. ככל שיש להעמיק בעבודת העריכה, העלות תהיה בהתאם.
כתיבת תוכן לאתרים.

שירותי עריכה לשונית ב-Right4U

אנו ב-Right4U מתמחים בשירותי עריכה לשונית והגהה מקצועיים ומוקפדים מכל סוג או תחום, הן בעברית והן באנגלית. לשם כך, אנו מעסיקים בקביעות צוות ייעודי של עורכים לשוניים מובחרים. לכן, בשונה מחברות אחרות, אנו מסוגלים לספק תוצאות מעולות בזמן קצר, תוך הקפדה על בקרת איכות מחמירה, בהתאם לדרישות ולצרכים הספציפיים שלכם.

ואת כל הטוב הזה, אנו עושים עם המון אהבה, ובמחירים הזולים ביותר בשוק.

מה כולל שירות העריכה הלשונית שלנו?

העורכים הלשוניים שלנו שומרים את כל מרצם וכשרונם עבור הטקסט שלכם. הם יעבדו ויערכו אותו כך שיתאים באופן מושלם לסוגה ולקטגוריה המקצועית הספציפית, על פי כל כללי השפה והלשון המקובלים.

אל תחששו להפנות אלינו טקסטים בכל שלב – מטקסטים שדורשים שכתוב יסודי, ועד טקסטים שדורשים ליטוש בלבד. העורכים הלשוניים שלנו שולטים במילה הכתובה, ויידעו לזהות מתי הטקסט דורש שינויים, ומתי הוא שלם. במידת הצורך, הם יידעו לשנות את הטקסט שלכם ללא הכר, תוך שמירה על הלך הרוח של הטקסט, והאופי שלכם ככותבים.

בסוף התהליך, כל טקסט שעבר אצלנו עריכה לשונית, עובר גם בקרת איכות של עין מקצועית נוספת, לפני שיישלח אליכם בחזרה.

קבלו הצעת מחיר לעריכה לשונית והגהה שיעניקו לטקסט שלכם את הליטוש שהוא צריך!

שנחזור אליך עם הצעת מחיר וכל הפרטים?

דילוג לתוכן