עריכה לשונית, הגהה לשונית ועריכה אקדמאית

עריכה לשונית

כל מי שנדרשים להגיש עבודה, קל וחומר מי שכותבים מאמר או ספר, עשויים להיזקק לשירות עריכה לשונית על מנת להשביח את הטקסט, להפיכתו רהוט, מנוסח היטב, נקי משגיאות בשפה, בפיסוק, וניתן לקריאה שוטפת וחלקה.

חברת Right4U מציעה לכם שירותי עריכה לשונית וכן שירותי הגהה לשונית מקצועיים ומוקפדים לליטוש הטקסט שעליכם להגיש לכל מטרה שהיא. טקסט ערוך ומוגה היטב יוצר אצל הקוראים אותו תחושה כי הכותב דייק והקפיד על הניסוח, וכן כי הוא ייחד מחשבה לא רק לתוכן הדברים אלא גם לאופן הצגתם.

השירות ניתן הוא הן לעריכה בשפה העברית והן לעריכה בשפה האנגלית.

 

יתרונות ביצוע עריכה לשונית בטקסטים

לא אחת, אנחנו נחשפים לטקסטים שונים אשר ניכרת בהם העדר יד מקצועית. טקסטים שנשארו בהם שגיאות, משפטים מסורבלים, פיסוק שאינו מאפשר קריאה שוטפת של הכתוב ועוד.

כאשר טקסט נכתב ונערך באופן מקצועי גדלים הסיכויים שיתקבל בקרב הקוראים באותו באופן שבו התכוון הכותב, והקורא יקבל טקסט מרשים, בהיר, רציני, כתוב וערוך היטב.

עריכה מקצועית משדרגת ומשביחה את הטקסט, היא יוצרת אצל קוראיו דקי ההבחנה תחושה כי הוא נכתב על ידי אדם שיודע את מלאכת הכתיבה ובקיא בכל כללי השפה.

יתרון נוסף הוא חידוד אופי הטקסט למקובל בז’אנר ובתחום בו נכתב, בין אם הטקסט הוא ספר מד”ב, סיפור ילדים, מאמר או מדריך טכני.

עורך טקסט מקצועי עושה יותר מתיקון שגיאות כתיב, פיסוק ודקדוק. נדרשת ממנו רגישות רבה והבנה מעמיקה של התחום בו עוסק הטקסט על מנת להתאים את משלב השפה, אופני ההתנסחות ועוד לאלו המקובלים בז’אנר או בתחום הנתון.

לכן, יש לתת את הדעת על מקצועיות העורך ועל ניסיונו בעריכת כל סוגי הטקסטים, שכן עריכת ספר שונה מעריכת מאמר אקדמי.

עריכה לשונית

ההבדל בין עריכה לשונית לבין הגהה לשונית

עריכה לשונית הולכת יד ביד עם הגהה לשונית. עריכה לשונית היא מגוון פעולות שנועדו לטייב את הטקסט מבחינת הניקוד, הפיסוק, הריווח וכן ניסוח מחדש של חלקים בטקסט הדורשים שיפור בחירת המילים או שינוי אופן החלוקה לפסקאות.

מטרת העריכה הלשונית היא שדרוג הנראות של הטקסט ושיפור איכות העברת המסר הכתוב לקורא. לצד פעולות אלו, מתבצעת הגהה לשונית.

הגהה לשונית מתמקדת בתיקון שגיאות לשוניות ודקדוקיות בטקסט. לדוגמא, סידור נכון של חלקי המשפט בטקסט, תיקון שגיאות כתיב וטעויות הקלדה, ווידוא שימוש נכון במילות יחס, תיקון טעויות בהטיית פעלים ועוד.

שירותי עריכה לשונית כוללים שירות של הגהה לשונית, כך שהטקסט הגמור המתקבל הוא בהיר, תקני וברמה גבוהה.

 

שירות העריכה הלשונית של חברת Right4U

שירות העריכה הלשונית של חברת Right4U מתבצע ע”י מומחים בתחומם בעלי ניסיון של שנים. בניגוד למקומות אחרים, חברת Right4u מעסיקה צוות של עורכים לשוניים, כך שאנו מסוגלים לספק תוצאות בזמן קצר, עם בקרת איכות גבוהה והתמחות מקצועית בהתאם לדרישות הלקוח. ואת כל זאת אנו מבצעים במחירים נוחים.

העורכים הלשוניים שלנו יעבדו על הטקסט ויערכו אותו באופן המתחייב מסוג הטקסט, המטרה שלשמה נכתב וכמובן – בראש ובראשונה – על פי כללי השפה והלשון, ושנית לפי דרכי הניסוח המקובלות בכל תחום ותחום.

חברתנו מציעה לכם שירות עריכה לשונית בכל רמה נדרשת, החל משכתוב עמוק ויסודי של הטקסט וכלה בנגיעות-ליטוש מעטות בלבד.

עורך לשוני מנוסה, אומנתו היא לדעת לעתים היכן לא לגעת במילים ובנוסח, ולא רק לזהות חלקים בטקסט אותם יש לערוך. כך, עורך מקצועי יודע לערוך טקסט, לשדרג את הנוסח שלו אלפי מונים, אך עדיין לשמור על הלך הרוח ואופי הכותב הנובעים מן הטקסט.

הטקסט יימסר ללקוח רק לאחר בחינה נוספת, קפדנית ביותר, הכוללת, מעבר לביצוע עריכה לשונית, גם הגהה.

 

 

הדרך לדעת האם אתה זקוק לעורך לשוני

עריכה לשונית היא מפתח להצלחה

Right4U – עריכה לשונית!

  • אם אתם מהססים או מתלבטים בשאלה “האם יש לי צורך בעריכה לשונית?” – ההיסוס מהווה סיבה מספיקה לכדאיות הזמנת השירות ולתועלתו.
  • עבודה שהושקעו בה זמן ומאמץ ממושכים מצדיקה גם את עלות העריכה הלשונית.
  • עריכה לשונית מעניקה לטקסט גימור וליטוש המהווים חלק בלתי נפרד ממנו, משביחים את איכותו ומעצימים את הרושם שהוא מותיר.

 

העורכים הלשוניים שלנו ישמחו לערוך את הטקסט שלך

כתבת מאמר מדעי או מקצועי מעולה אבל מילים הן לא הצד החזק שלך? כתבת ספר נפלא אבל אתה לא בטוח אם הוא כבר מגובש מספיק בשביל לשלוח למו”ל? רוצה להוסיף קצת “אדג'” לטקסט שלך?

מרגיש שהעיניים שלך כבר עייפות מדי מלקרוא את אותו טקסט שוב ושוב ולחפש בו שגיאות? אפשר להבין. אם נדרשתם מתישהו לשלוח מאמר, ספר או טקסט אחר פרי עטכם לבחינה או פרסום, רוב הסיכויים שתרצו שיעבור ליטוש.

אפילו אם אתם כותבים מקצועיים, ואתם יודעים שהתוכן טוב, אתם מבינים שהתוכן חייב אלמנט נוסף שיגרום לו לנצוץ, כמו שאתם רוצים. לאלמנט הזה קוראים עריכה לשונית!

 

איזו תועלת אפיק מעריכה לשונית?

עריכה לשונית מקצועית נועדה בעצם להשביח את הטקסט שלכם, להפוך אותו לרהוט וקריא, לטקסט כזה שמנוסח היטב, מעביר את הרעיון המגובש שלכם וקולע בנקודה. טקסט שהוא נקי משגיאות בשפה (כי בינינו, פיסוק בשפה העברית זה באמת עניין למומחים).

עריכה לשונית מעניקה לכל טקסט גימור וליטוש שהופכים לחלק בלתי נפרד ממנו. העריכה הלשונית לא רק משביחה את הטקסט, היא גם מעצימה את הרושם שהוא מותיר אחריו אצל הקורא ובמובן הזה יש לה אפקט מהדהד. בקיצור, היא ההבדל בין “טוב” ל-“מצוין”.

 

מה ההבדל בין עריכה לשונית לבין הגהה?

עריכה לשונית והגהה הולכות שלובות ידיים. עריכה לשונית נועדה לטייב את הטקסט החל מהניקוד, הפיסוק, הריווח, החלוקה לפסקאות ועד לניסוח מחדש של חלקים שלמים בטקסט.

היא נועדה לשפר את איכות העברת המסר הכתוב לקורא. במקביל או למעשה כחלק מכל אלה, מתבצעת גם ההגהה.

הגהה מתמקדת בתיקון שגיאות לשוניות בטקסט – תיקון שגיאות כתיב וטעויות הקלדה, שימוש נכון במילות יחס, תיקון טעויות בהטיית פעלים ועוד.

שירותי עריכה לשונית כוללים גם שירות של הגהה, כך שהטקסט הגמור המתקבל הוא נהיר, נכון לשונית וברמה גבוהה ביותר.

 

איך אדע אם אני זקוק לעריכה לשונית?

אם גם אתם מהזן המתלבט או סתם לא בטוחים האם מצב הטקסט שלכם מצריך עריכה או הגהה לשונית, אספנו במיוחד עבורכם כמה אינדיקציות לכך שאתם זקוקים לעריכה לשונית:

  • מדובר בטקסט שהשקעתם בו זמן ומאמץ לא כדאי שדווקא בשלב הזה ההשקעה שלכם תרד לטמיון. עריכה לשונית מקצועית תמצה ותזקק מהטקסט שלכם את מלוא הפוטנציאל שלו (ועל הדרך, גם שלכם).
  • מדובר בטקסט שיש לו השפעה על העתיד המקצועי שלכם כאשר כל כך הרבה מונח על הפרק, זוהי ההזדמנות שלכם לקחת את העתיד שלכם בידיים ולפנות לעריכה לשונית מקצועית. את החיסכון תשאירו למקום אחר.
  • יושבת לכם בראש השאלה “האם אני צריך עריכה לשונית?” כנראה שיש לכך סיבה, או כמו שאמר לכם המ”כ בטירונות – “אם יש ספק, אין ספק” – תחושת חוסר ביטחון והיסוס הם אינדיקציה חזקה לכך שכדאי שעין מקצועית תעבור על הטקסט שלכם, תתקן את מה שטעון תיקון ותביא את העבודה שלכם להיות תוצר מוגמר.

 

מה ה”סכנות” בטקסט לא ערוך?

כולנו צורכים מדי יום תוכן כתוב בעיתונות המודפסת או ברשת, במאמרים או בפוסטים ברשתות החברתיות.

חדי העין שבינינו יכולים להבחין די בקלות באיזה מבין שלל הטקסטים נעדרת יד מקצועית מכוונת.

טקסטים עם שגיאות הקלדה (ואפילו – חס ושלום, לא עלינו – שגיאות כתיב), אינספור משפטים מסורבלים או פיסוק שלא מאפשר קריאה שוטפת וכמובן, טקסטים שעד שהגעת לסוף שלהם, אתה כבר ממש לא בטוח מה בדיוק קראת.

 

כאן בדיוק נכנס לתמונה העורך הלשוני

עורך לשוני מקצועי יודע לשייף את הטקסט, הוא יודע לברור את המוץ מהתבן, הוא אשף בכללי השפה ויודע להוסיף לפסקה שלכם את העוקץ שהיה חסר בה. אחד הריגושים שלנו כעורכים מקצועיים הוא לראות איך אחרי עריכה לשונית איכותית, גם טקסט בינוני ואפרורי יהפוך לטקסט מרשים, רציני, כתוב וערוך היטב.

 

למה חשוב שהעריכה הלשונית תהיה ייעודית לסוג הטקסט?

עורך לשוני איכותי חייב להעניק התייחסות שונה לטקסטים על פי חלוקה לז’אנרים ולתחומים. טקסט שהוא ספר מד”ב שונה מטקסט שהוא סיפור ילדים, מאמר אקדמי או מדריך טכני ולכן אין סיבה שהם יזכו לאותו היחס בעת העריכה. עורך טקסט מקצועי לא נמצא שם רק בכדי לתקן שגיאת כתיב, פיסוק או אפילו דקדוק.

הוא זקוק להרבה מאוד רגישות, מומחיות וניסיון על מנת להתאים את התיקונים והשינויים שלו למקובל בז’אנר. להתאים למשלב הלשוני, לקהל היעד ולסוגו של הטקסט הספציפי. הוא חייב לשלוט בז’רגון המקצועי המדויק – דין ספר שונה מדין עריכת מאמר אקדמי.

 

שירות העריכה הלשונית של Right4U

אנחנו ב-Right4U מעניקים לכם שירותי עריכה לשונית והגהה מקצועיים ומוקפדים בכל סוגה או תחום הן בעברית והן באנגלית. אנחנו מעסיקים באופן קבוע, בכל עונות השנה, צוות ייעודי של עורכים לשוניים- המובחרים שבמובחרים!

 

ולכן – בשונה מחברות אחרות – יש לנו את הפריווילגיה לספק עבורכם תוצאות מעולות בזמן קצר, עם בקרת איכות מהשורה הראשונה ובהתאם לדרישות ולצרכים הספציפיים שלכם. ואת כל הטוב הזה, אנחנו נותנים עם המון אהבה ובמחירים הזולים ביותר בשוק!

 

מה כולל שירות העריכה הלשונית שלנו?

העורכים הלשוניים שלנו שומרים את כל מרצם וכשרונם בשביל הטקסט שלכם. הם יעבדו ויערכו אותו כך שיתאים באופן מושלם לסוגה ולקטגוריה המקצועית הספציפית. הם יתקנו אותו על פי כללי השפה והלשון (כי הם ממש אוהבים להסב נחת לאקדמיה ללשון).
אל תחששו להפנות אלינו טקסטים בכל מצב ורמה, החל מכזה שדורש שכתוב עמוק ויסודי ועד לנגיעות-ליטוש מעטות בלבד. העורכים הלשוניים שלנו הם אמנים של המילה הכתובה וזה אומר שהם ידעו לזהות היכן הטקסט שלכם זקוק לשינוי ומתי הוא מושלם בדיוק כפי שהוא. ואם צריך, הם ידעו גם לשנות את טקסט שלכם ללא היכר, אך עדיין לשמור על הלך הרוח והאופי שלכם ככותבים.

כשלב אחרון בהליך, כל טקסט שעובר אצלנו עריכה לשונית עובר גם בקרת איכות על ידי עין מקצועית נוספת לפני שהוא נשלח אליכם בחזרה.

היכנסו עכשיו וקבלו הצעת מחיר לעריכה לשונית והגהה משובחים שיתנו לטקסט שלכם בדיוק את השיוף שהוא צריך!

לחצו כאן כדי לקבל הצעת מחיר בחינם לעריכה לשונית של הטקסט שלך.

כל הזכויות שמורות ל-2010© Right4U אין להעתיק או לעשות שימוש בתכנים מן האתר בחלקים או בשלמותם ללא אישור מבעלי האתר