רוצה שנתקשר אליך?
נושאים בבלוג

ניסוח מחדש של טקסט: תנאי להצלחה באקדמיה

כתיבת תוכן וקופי בעברית ובאנגלית

כל מי שנפלה בידיו הזכות לכתוב – מאמר, ספר או אפילו עבודה אקדמית – התנסה גם בניסוח מחדש של טקסט, לפעמים שוב ושוב, במטרה לשדרג אותו, ולהפכו לנגיש, קריא, רהוט ומנוסח היטב.

איך ניסוח מחדש של טקסט יוכל לעזור לי?

אחד הדברים הצורמים ביותר עבור קורא הטקסט, הוא “מכשולים” המפריעים בקריאת הטקסט. מדובר, בין היתר, בשגיאות כתיב, משפטים מסורבלים ולא מובנים, פיסוק שגוי הקוטע את רצף הקריאה, והרשימה עוד ארוכה. ניתן לומר שהיעדר יד מקצועית בטקסט לרוב פוגע באיכותו.

אתם ודאי מבינים על מה מדובר, ויודעים עד כמה חשוב שהטקסט יהיה נקי וברור, בעיקר באקדמיה או בכתיבת ספר. אולם כיצד נמנעים מכתיבה לא מקצועית? נעזרים באנשי מקצוע המתמחים בניסוח מחדש של טקסט. מדוע?

• כאשר הטקסט כתוב באופן מקצועי, גדל הסיכוי שיתקבל באהדה בקרב קהל היעד. טקסט רהוט ומדויק עושה רושם הרבה יותר רציני, ומעביר את המסר בצורה מדויקת יותר.

עריכה לשונית לא מסתכמת בתיקון של שגיאות כתיב, פיסוק נכון ודקדוק. עורכים לשוניים מכירים את אופי הטקסט המקובל בכל ז’אנר, ויבצעו התאמה לטקסט שלכם. לדוגמה, סגנון כתיבה בספרי פרוזה שונה בתכלית מכתיבת מאמר אקדמי.

• עורך לשוני יידע גם היכן לא לגעת בטקסט. המטרה שלו היא למצוא את האיזון בין טקסט רהוט ומדויק, תוך שמירה על האופי והאווירה של הטקסט המקורי.

כאשר מעבירים לקורא מסר חד וברור יותר, הוא יתעניין יותר בטקסט, וגדלים הסיכויים שיקרא אותו בעיון עד סופו. הדבר קריטי, בין היתר, כשמדובר בעבודת מחקר המוגשת למרצה או מנחה, שצריך לקרוא אותה ולמסור את דעתו הכנה עליה. כלומר, טקסט קריא יותר משמעו לרוב גם ציון גבוה יותר.

כתיבת עבודות אקדמיות במשפטים

מה ההבדל בין עריכה לשונית והגהה לשונית?

עריכה לשונית והגהה לשונית משלימות זו את זו ומהוות מעין עסקת חבילה משתלמת, שמטרתה לשדרג את הטקסט. ההבדל ביניהן טמון בהיבטים שבהם כל פעולה מתמקדת:

עריכה לשונית היא שורה של פעולות שמטרתן להשביח את הטקסט, ולהפוך אותו לרהוט ומנוסח היטב. זה כולל לעיתים ניסוח מחדש של טקסט, בחלקים שבהם נדרשת בחירת מילים אחרות, או חלוקה מחדש של פסקאות. כל זאת, במטרה לשפר את העברת המסר הכתוב לקהל היעד.

הגהה מתמקדת בתיקון שגיאות דקדוקיות ולשוניות בטקסטים, תיקון שגיאות כתיב ושגיאות הקלדה, שימוש נכון במילות יחס, הטיית פעלים ועוד. ניתן לומר ששלב ההגהה מתחיל לרוב עם סיום העריכה הלשונית, כמעין פעולת ליטוש אחרונה.

הניסוח שלנו – ההצלחה שלכם

חברת Right4U מתמחה בעריכה והגהה של טקסטים ברמה הגבוהה ביותר. אתם מוזמנים להפקיד בידינו את הטקסטים שלכם – ספרים, מאמרים, עבודות ועוד – ואלו יחזרו אליכם רהוטים ומדויקים יותר מבחינה לשונית.

לכן, אם אתם לקראת סיום כתיבת עבודה אקדמית חשובה, או שוקדים על כתיבת הספר שתמיד חלמתם לכתוב – זה הזמן לפנות אלינו. חברת Right4U מעסיקה שורה של עורכים לשוניים מהשורה הראשונה, המגיעים מעולמות תוכן שונים ובעלי ניסיון רב בתחום העריכה הלשונית. העורכים שלנו גם מודעים לחשיבות עבודתם, ומבצעים אותה תוך הקפדה על דיוק ברמה הגבוהה ביותר.

נשמח להעמיד לשירותכם שירותי עריכה לשונית בכל רמה, מעריכה לשונית בסיסית ועד ניסוח מחדש של טקסט ושכתוב. לצד העריכה הלשונית, נבצע עבורכם גם הגהה מוקפדת ומדויקת. כמו כן, נשמח לעמוד לרשותכם לעבודות עריכה והגהה בעברית או באנגלית.

אל תתפשרו על איכות הטקסט שלכם! למילים יש כוח, ועם העריכה הלשונית שלנו – אפילו יותר.

צרו עמנו קשר עוד היום!

 

 

כתיבת תגובה

רוצה שנתקשר אליך?
נושאים בבלוג
כל הזכויות שמורות ל-2010© Right4U אין להעתיק או לעשות שימוש בתכנים מן האתר בחלקים או בשלמותם ללא אישור מבעלי האתר