0723969719

עריכה לשונית אקדמית

עריכה לשונית אקדמית

כל סטודנט באשר הוא לא לומד רק מקצוע לחיים, הוא מקבל גם הכשרה שתאפשר לו, בהמשך התואר, לכתוב ולערוך מחקרים בתחום לימודיו. הוא לומד מיומנויות חשובות כמו איתור מידע ושימוש בו, הכרת מאגרי המידע, כללי ציטוט אקדמיים ועוד. 

עם זאת, לא תמיד יש ביכולתו לבצע עריכה לשונית אקדמית ראויה לעבודותיו. בשנים הראשונות של התואר לעריכת העבודות יש חשיבות פחותה, עם זאת, כלל שמתקדמים עם הלימודים, עריכה אקדמית הופכת להכרחית מאין כמותה ולעריכת עבודות אקדמיות, יש השפעה משמעותית על הציון או על הקריירה האקדמית של הסטודנט.

נשאלה השאלה, אם כן, מהי עריכה לשונית אקדמית? וכיצד היא מתבטאת בעריכת עבודת סמינריון? עריכה לשונית אקדמית, לצורך כתיבת עבודה, היא עריכה מורכבת עד מאוד. היא כוללת שלוש שכבות של סוגי עריכה: הן עריכה לשונית רגילה, הן עימוד והגהה והן עריכה אקדמית.

עריכה לשונית רגילה כוללת תיקון הטקסט לפי כללי הלשון, תיקון שגיאות כתיב ופיסוק, שימוש נכון בסמיכויות, תיקוני תחביר, שיפור משפטים ובחירת מילים, בחירת משלבים תקניים ועוד; עימוד והגהה לשונית כוללים יישור הטקסט, חלוקה נכונה לפסקאות, האחדת גופנים, כותרות, גודל הטקסט וכדומה; העריכה האקדמית כוללת שימוש נכון בכללי הציטוט וכתיבת הביבליוגרפיה לפי הכללים הנבחרים, הרכבת הטקסט על פי כללי כתיבת טקסט אקדמי, עריכתו בהתאם למטרה ולמקום בו הוא מפורסם (עבודה להגשה, מאמר המתפרסם בכתב עת, מאמר המתפרסם בספר, מאמר המוצג בפני עמיתים וכדומה), ואם נדרש גם שכתוב, הרי שמדובר בבחירה ובהוספה של מחקרים ומקורות תיאורטיים ואמפיריים עליהם מתבססים, שימוש נכון במקורות, הצגת שיטות המחקר בהן נעשה שימוש, ניתוח נכון של הממצאים האמפיריים, הסברתם וחיבורם לשאלת המחקר.

מתי כדאי לסטודנטים לשכור שירותי עריכה אקדמית?

התשובה לשאלה מתי כדאי לסטודנטים לשכור שירותי עריכה אקדמית היא ברורה: ככל שרמת העבודה עולה – כך עולה ההכרח לערוך אותה אקדמית בצורה ראויה. סטודנט בסמסטר א’ בשנה הראשונה ללימודיו, המתבקש לכתוב עבודה סמינריונית של עמוד אחד אינו מוכרח לפנות לשירותיו של עורך מקצועי, לצורך עריכת עבודת סמינריון. חוג לימודיו עוד אינו מקפיד בשלב זה על כללי הציטוט, הגהה ועריכה לשונית. עם זאת, סטודנט בשנה ג’ שאמור להגיש סמינר העובר שיפוט של מרצה ויכריע את מאזן ציוניו – מומלץ ואף רצוי שלא יגישו בטרם עבר עליו איש מקצוע.

רק איש מקצוע יוכל להפוך את העבודה העיונית או המחקרית שכתב הסטודנט מעבודה בינונית לעבודה מצוינת, לא רק מבחינת ניסוחה הלשונית, אלא מבחינת רמתה האקדמית, מומחיות שיתכן והסטודנט עוד לא הספיק לרכוש בצורה טובה דיה. כל ההשקעה של הסטודנט, השעות אותן הקדיש לעריכת המחקר והכתיבה עלולים להיות לשווא במידה והטקסט לא ייערך באופן מקצועי ולא יעמוד בכללי הכתיבה האקדמיים.

עריכה אקדמית היא סוג של עריכה המותאמת במיוחד לצרכים של מחברים אקדמיים. הוא כולל עריכה עבור דקדוק ותחביר, כמו גם עבור ציטוטים והפניות. עורכים אקדמיים הם לרוב מומחים בתחום או נושא ספציפי. הם מסוגלים לספק משוב על התוכן, השפה והסגנון שיהיו המתאימים ביותר לקהל אקדמי.

למה חובה לדוקטורנטים לשכור שירותי עורך לשוני אקדמי?

כאמור, ככל שעולה רמת העבודה, כך עולה ההכרח לשכור את שירותיו של עורך לשוני אקדמי. על אחת כמה וכמה נכון הדבר לעבודות מתקדמות העוברות שיפוט אקדמי ויוצאות לפרסום כמו עבודות מאסטר, עבודות דוקטורט, מאמרים היוצאים לפרסום בכתבי עת וספרים וכדומה.

דוקטורנטים משקיעים שנים בעריכת מחקר, באיסוף חומרים ומקורות תיאורטיים ובכתיבה. עם זאת, לא תמיד יש להם את המיומנות או הסבלנות הנדרשים לבצע את הגימור הסופי שנדרש לעריכת עבודות אקדמיות מבחינה לשונית. הם משקיעים שעות על גבי שעות לחזור ולקרוא את העבודה, עד שהם מגיעים לנקודת רוויה. במקרה כזה, רק עין רעננה של עורך מקצועי יכולה לעלות על טעויות הקיימות בניסוח הטקסט או בעריכתו ולכן אין מנוס אלא לפנות לעורך לשוני אקדמי שיעבור על טקסט מתחילתו ועד סופו וידייק בכל הפרטים – הן מבחינת התוכן והן מבחינת הצורה, ויאפשר לדוקטורנט להוציא מידיו תוצר מוגמר מצוין.

מדוע כדאי לפנות לשירותי העריכה הלשונית אקדמית של Right4U?

  • חברת Right4U היא מבין חברות העזרה האקדמית הוותיקות בשוק.
  • אלפי תוצרים אקדמיים עברו אצל הכותבים שלנו במשך השנים, מה שהופך אותם לעורכים המיומנים ביותר בשוק העריכה האקדמית.
  • חברת Right4U היא החברה היחידה המחזיקה אך ורק כותבים ועורכים אקדמאיים, בעלי תעודות והכשרות מתאימות, מה שמבטיח ללקוח תוצר מוגמר איכותי ומקצועי, ולא חובבני. רק אצלנו עורך בעל תואר דוקטור יערוך עבודות דוקטורט, שהרי לא ניתן להסתפק בפחות מזה.
  • רק חברת Right4U מבטיחה ללקוחותיה כי ימצא עורך לשוני אקדמי המגיע מהתחום בו נכתבת העבודה (רק מהנדס יערוך עבודות בהנדסה, רק פילוסוף יערוך עבודות בפילוסופיה וכך הלאה).

לפיכך, אל תתנו את עבודת העריכה האקדמית לחאפרים. פנו אך ורק לחברה הטובה ביותר בשוק העריכה האקדמית – חברת Right4U.

בחרו את האפשרות המתאימה להצעת מחיר חינם תוך מספר דקות והתחלת התהליך

רוצה סיוע בכתיבת העבודה האקדמית שלך ביושרה?

דילוג לתוכן