דרכי תמחור מקובלות של עריכה לשונית

התקשרו עכשיו 072-3969719
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

בחר שירות תוכן

שירותים נוספים

Right4U: ניהול אתרים, כתיבת תוכן ותרגום
5.0
Based on 10 reviews
powered by Facebook
Sharli Debi Tapiro
Sharli Debi Tapiro
2020-04-22T11:06:38+0000
מאוד מומלצים!! מקצועיים,שרות אדיב ומהיר!
Eve Evelin Meir
Eve Evelin Meir
2020-03-24T11:31:46+0000
תודה רבה ליפתח על היחס, הסבלנות, ההבנה והרגישות! צוות מקצועי... להפליא, שרות מהיר- למרות ההתחייבויות החומרים הוכנו הרבה לפני הזמן והכי חשוב אמינות, דיוק ואנושיות. תודה על הכל, לעוד הרבה עבודות ביחד. 🌟read more
Michal Pantanowitz
Michal Pantanowitz
2020-03-21T05:32:55+0000
תודה על שירות מהיר ומקצועי. תוך 24 שעות קיבלנו את תרגום התעודה... הנדרשת. נדרשנו לסריקה חוזרת ועזרו לנו גם בשעות לא שגרתיות. מומלץ!read more
חגית שגיא רביב
חגית שגיא רביב
2020-01-16T21:57:05+0000
אין לי מילים!!! מקצועיים ברמות שלא הכרתי, יחס מהמם, אדיב והכי... מקצועי. הצלתם אותי עם המאמר הזה!!! אין עליכםםםםםם😍😍😍😍😍read more
Mha Otman
Mha Otman
2019-12-14T19:34:57+0000
ממליצה בחום!!!!!! שירות מקצועי מעולה מהר אדיב וזמין תודה רבה לכם... מקרב לב.read more
Hr Yotam
Hr Yotam
2019-12-05T12:31:21+0000
אלופים מקצועיים ויצירתיים ברמה אחרת מכל מה שהכרתי שירות מקצועי... חם אדיב וזמין כמו שלא ראיתי באף מקום אחר בשוק תודה רבה לכם מקרב לבread more
Hodaya Attia
Hodaya Attia
2019-11-24T09:50:04+0000
תודה על שירות מעולה, מהיר ומקצועי. ממליצה בחום!
Elad Raich
Elad Raich
2019-11-20T09:40:26+0000
ממליץ בחום ובהערכה מלאה על חברת Right 4u מקצוענים ונותני שירות ברמה... גבוה תוך התחשבות והקשבה לדעותיו והמלצותיו של הלקוח. בהחלט אמליץ על החברה לצורך כתיבה מקצועית ושיווקית.read more
Racheli Azaria Habara
Racheli Azaria Habara
2019-11-19T12:23:29+0000
ממליצה בחום על תרגום מאמרים של right4u! תודה רבה על שירות מעולה, מהיר... ומקצועי. ללא ספק אמליץ ואחזור שוב.read more
Ofek Halfon
Ofek Halfon
2019-11-17T10:07:05+0000
המלצה! אם אתם מחפשים תרגומים ברמה הגבוהה ביותר, זה המקום! במסגרת... לימודי פסיכולוגיה פנינו לרייט-4-יו לתרגום מספר מאמרים אקדמיים, המענה שקיבלנו היה מהיר ואדיב, והמאמר שקיבלנו ענה בדיוק לצרכינו. אין ספק שנחזור לחברה עבור תרגומים נוספים ונמליץ לחברים.read more
Next Reviews

עריכה לשונית היא השלב האחרון והמכריע של כל כתיבת טקסט באשר הוא, במיוחד כאשר הוא מופנה לקריאה או להצגה בפני קהל חיצוני. למעשה מדובר בתיקון הטקסט על פי כללי הלשון של האקדמיה ללשון עברית, הגהה של סגנון הכתיבה, תיקון שגיאות כתיב, הקלדה ופיסוק, שימוש נכון בסמיכויות, תיקוני תחביר, שיפור משפטים וחלוקה נכונה לפסקאות, בחירת משלבים ראויים והתאמת הטקסט לקהל היעד.

עורך לשוני מקצועי ידע לקחת את הכתיבה הגולמית של הלקוח, לעבד ולשפר אותה לקראת פרסום הטקסט על מנת שיוגש מסמך שיראה מקצועי ואיכותי, בין אם מדובר בעבודה אקדמית, ספר שמתפרסם, כתיבת תוכן לאתר ועוד. מדובר במשימה שהיא ראשונה במעלה, שכן ללא עריכה לשונית איכותית – מאמצי הכותב עלולים לרדת לטמיון והטקסט הנכתב לא יעביר את המסר הנכון.

שיטות תמחור של טקסטים לעריכה לשונית

ישנם מרכיבים רבים לתמחור של טקסטים המופנים לעריכה לשונית. החלק הבא ישרטט את המרכיבים השונים שחברות התרגום השונות או העורכים הלשוניים העצמאיים לוקחים בחשבון בעת תמחור העבודה ללקוח.

  • מרכיב ראשון שמתמחרים לפיו הוא סוג העבודה, האם מדובר בטקסט קצר, הכתוב במשלב בינוני והמיועד לקורא מן השורה, או שמא מדובר בטקסט מורכב, למשל, במאמר אקדמי היוצא לפרסום בכתב עת.
  • המרכיב השני הוא דרגת הקושי של העריכה, כלומר, האם מדובר בטקסט שזקוק להגהה בסיסית של פיסוק, עימוד וכדומה, או שמא מדובר בטקסט הדורש התערבות בתוכן ואף שכתוב מעמיק.
  • מרכיב שלישי הוא כמות המלל. ככל שהטקסט ארוך יותר כך עריכתו היא יקרה יותר, ולרוב מתמחרים לפי כמות המילים בטקסט.
  • מרכיב רביעי הוא אופי המלל. כאמור, טקסט פשוט הוא זול יותר מטקסט אקדמי, וגם בקטגוריות הללו ישנה חלוקה – עבודה בתחומים ריאלים, מדעיים ומורכבים עשויה להיות יקרה יותר מעבודה במדעי הרוח, למשל.
  • מרכיב חמישי הוא מטרת המלל, כלומר, קהל היעד. עורך לשוני מקצועי יבקש להבין לאילו עיניים הטקסט מיועד. אם מדובר בתוכן ספר שנכתב בעבור המשפחה – תמחורו יהיה שונה בהשוואה לספר שאמור להתפרסם בתפוצה עולמית.
  • מרכיב שישי ואחרון הוא הדד-ליין. עבודה דחופה הלחוצה בזמן היא יקרה יותר שכן היא תצריך את העורך לשבת על הטקסט מסביב לשעון. עבודה עם טווח זמן ארוך יותר תהיה זולה יותר.

איך לקבל הצעת מחיר טובה?

בסופו של דבר, עריכה לשונית היא משימה מורכבת שעלויות בצידה, אך היא הכרחית מאין כמוה. עם זאת, ישנן דרכים להוזיל עלויות. כמובן שהדרך הראשונה היא להשוות מחירים: לפנות למספר חברות עריכה לשונית ולבקש הצעת מחיר. אף על פי כן, הצעת מחיר זולה משמעותית גם יכולה להיות כתוצאה מחוסר נסיונו המקצועי של העורך. שוק העריכה הלשונית בארץ הוא פרוץ. ישנם עורכים לשוניים מדופלמים וישנם כותבים העורכים טקסטים באופן חובבני, לפיכך חשוב גם לוודא מהו הרקע של העורך ואף לבקש דוגמת עריכה קיימת. חברת Right4U מחזיקה אך ורק עורכים לשוניים מדופלמים, שעברו מבחני עריכה מורכבים וגויסו לעבודה על סמך מקצועיותם הרבה.

דרך נוספת להוזיל עלויות של עריכה היא להתמקד ולהגיע לעורך הלשוני עם הבנה ברורה של המטרה, תוך דד-ליין מספיק ארוך. אל תחכו לרגע האחרון – תסיימו עם כתיבת הטקסט ותפנו ישר לעורך. ככל שיהיה לו זמן רב יותר לעבוד על העריכה, כך העלויות יוזלו.

לבסוף, במידה וביכולתכם לעשות כן, השתדלו לכתוב את הטקסט בצורה המדויקת ביותר, כך שיזדקק לעריכה הבסיסית יותר ולא לעריכה המורכבת והיקרה. ככל שתעשו יותר עבודה מצידכם, ככה העלויות החיצוניות יופחתו.

תרגום ועריכה לשונית של טקסטים