0723969719

ניתוח נתונים סטטיסטיים

ניתוח נתונים סטטיסטיים

הגעתם לשאלת המחקר. אתם מעוניינים במחקרים מעוגנים אשר ניתן להתבסס עליהם בעבודה האקדמית או בפילוח השוק. איך בדיוק עושים את זה? האם יש אמצעים וכלים המקלים על עבודת ניתוח הנתונים הסטטיסטים?

מהי הסיבה לעיגון הנתונים על ידי ניתוח נתונים סטטיסטיים?

סטטיסטיקה וניתוח נתונים, מאפשרים לקחת את בדיקת חלק המציאות ולשדרג אותו לנתונים מספריים מוכחים. כלומר על ידי הסטטיסטיקה ניתן להפוך ידע תיאורטי נבדק לנתונים מפולחים, מקוטלגים ומוגדרים ועל ידי כך לכמת את הנתונים ולהביא אותם בצורה מדעית מוכחת.

את פרי הנתונים הסטטיסטיים אנחנו מכירים בעיקר ממחקרים עליהם אנחנו נשענים כדי לוודא דברים שונים שפוגשים אותנו בחיים. המחקרים מסתמכים על המציאות, שמעובדת לנתונים שמסייעים לנו להגיע להחלטות הנכונות או לקבל מידע אובייקטיבי ונחרץ. המעבר בין המציאות לניתוח הנתונים, הוא השלב בין התאוריה למדע מעשי, וכאשר מדובר בעבודה אקדמית או בניתוח פלח שוק יש צורך במדע אמפירי טהור.

מה זה ניתוח נתונים סטטיסטיים?

כיצד נערוך בפועל ניתוח  נתונים סטטיסטיים? ולאן כל זה יוביל אותנו בכלל? לשם כך עלינו להכיר את שני הסוגים המרכזיים של סוגות הניתוח:

 • סטטיסטיקה תיאורית – סטטיסטיקה הממחישה את הנתונים באמצעות ממדים כמותיים שונים, ובכך מאפשרת להציגם באופן המקל על הקוראים.

 • סטטיסטיקה הסקית – סטטיסטיקה זו הולכת כמה צעדים קדימה, וכשמה כן היא – מנסה להסיק מסקנות מבלי להסתפק בנתונים, ולנסות למצוא הקשרים בין משתנים שונים ואף להגיע למסקנות על השפעות ואינטראקציות בין משתנים.

כלים לניתוח סטטיסטי

את ניתוח הנתונים ניתן לבצע באמצעים שונים, כאשר הבולטים בהם הם: אקסל ו-SPSS

את אקסל כולנו מכירים, לפחות מלמעלה. הפונקציות באקסל נגישות ואפילו אטרקטיביות אך מוגבלות. וישנם מחקרים בהם אקסל לא יספיק ועלינו להשתדרג ל-SPSS.

אז מה זה SPSS?

תוכנת ה-SPSS, היא תוכנה המוכרת בעולם לניתוח סטטיסטי והתפלגויות לצרכים שונים ומגוונים. התוכנה ידועה כאמינה ובעלת אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. התוכנה אינטואיטיבית וקלה לשימוש ובאמצעותה ניתן לבחון הקשרים, פונקציות, וחישובים שונים בין הנתונים כאשר התוכנה אף מאפשרת את המחשת הנתונים באמצעות טבלאות וגרפים המאפשרים התעמקות בנתונים.

ניתוח נתונים סטטיסטיים באופן עצמאי

הניתוח נראה מעניין, ואפילו מאתגר. אש הביצוע כבר מדגדגת בין האצבעות. כמה נפלא זה לכבוש את העולם ולהגיע למסקנות סטטיסטיות מרחיקות לכת!

למעשה, מרביתם של הסטודנטים מסתבכים קשות עם החלק הסטטיסטי שנדרש בעיקר בשאלת המחקר הכמותי, ולא פלא. סטטיסטיקה היא תחום נרחב ועמוק הנלמד בפני עצמו באוניברסיטאות השונות. קשה להיכנס אליה באבחה ולהצטיין בה. זאת למידה מתישה אשר לפעמים אף דורשת כישרונות מתמטיים ברוכים ויכולות לוגיקה ואנליזה מפותחות.

בנוסף לכישורים, הניתוח הסטטיסטי דורש זמן רב וטיוב נתונים מתמשך אשר יכול להיפסל ולו רק בגלל טעות אחת.

זו הסיבה שסטודנטים רבים ואף בעלי עסקים המעוניינים במחקר שוק או מוצר, נעזרים במומחים על מנת לקבל את התוצאות הסטטיסטיות האופטימליות.

המתכון המדויק לניתוח נתונים סטטיסטיים

ברייט-4-יו עומד לרשותכם, צוות מומחה של מנתחי נתונים סטטיסטיים אשר מאפשר לכם לקבל שירות ניתוח נתונים שידליק לכם אור בעיניים ויפתח בפניכם עולם.

שירות ניתוח הנתונים הסטטיסטיים כולל:

 • הכנת נתונים – עיבוד הנתונים הגולמיים המצטברים מן המחקר לנתונים המתאפשרים לניתוח ופילוח בקלות וביעילות.

 • ניתוח הנתונים – באמצעות תוכנות לניתוח נתונים כמותיים כפי שפרטנו – אקסל ו-SPSS.

 • הפקה בפועל – של סטטיסטיקה תיאורית וסטטיסטיקה הסקית על פי הנתונים ודרישת העבודה האקדמית.
 • סיוע מעשי בזום – על מנת להסביר לסטודנט את תהליך העבודה ואופן הביצוע שלה.

 • ניתוח נתונים עצמאי – המאפשר לסטודנט להישען על הנתונים הסטטיסטיים לצורך עבודתו.

 • כתיבת פרק התוצאות – השירות כולל גם סיוע בכתיבת פרק התוצאות הנדרש בעבודה האקדמית.

פותחים עולם גם למגזר העסקי!

גם בעלי עסקים מוצאים את עצמם נדרשים לניתוח נתונים סטטיסטיים לצורך מחקר שוק, מחקר מוצר ופילוח נתונים רלוונטיים. זה מה שבעל עסקים יקבל אצלנו:

 • בדיקת מהימנות לשאלונים או סקרי דעת קהל.

 • ניתוח נתונים סטטיסטיים לאחר הפצת הסקרים – על מנת לקבל מסקנות הניתנות לעיבוד ורפלקציה.

 • דוח דיווח תוצאות מעשיות.

 

מוזמנים לקבל את שירות הניתוח הנתונים הסטטיסטיים בצורה אמינה, מהירה והכי חשוב – מקצועית.

בחרו את האפשרות המתאימה להצעת מחיר חינם תוך מספר דקות והתחלת התהליך

רוצה סיוע בכתיבת העבודה האקדמית שלך ביושרה?

דילוג לתוכן