עבודה סמינריוני, עבודת סמינריון

כתיבה שיווקית

כמעט בכל גלישה קצרה ברשת אנחנו נתקלים, במודע או שלא במודע, בתוצרי כתיבה שיווקית.

כתיבה שיווקית היא קטגוריה בפני עצמה בעולם כתיבת התוכן, שהתכלית שלה היא – באופן לא מפתיע – שיווקית. התוצר של כתיבה שיווקית הוא תוכן שיווקי ותוכן שיווקי הוא טקסט של ממש, כזה שיש לו נושא, כותרות ואפילו לעיתים מידע חשוב. אבל לא רק.

בכל אלה משולבים גם אלמנטים נוספים, כאלה שנועדו לגרום לנו, כצרכנים או משתמשים פוטנציאליים, איך לומר את זה במילים יפות… לקנות משהו. לרוב מדובר ברכישת מוצר, הצטרפות לשירות, הורדת אפליקציה וכדו’. אבל התוכן השיווקי לא חייב להיות מוגבל למשהו מאלה ואנחנו יכולים לחשוב על המון (!) מקרים וסיטואציות שכתיבה שיווקית נכונה יכולה לחולל בהם פלאים.

אז למה לי כתיבת תוכן שיווקי? 

אם יש לכם עסק, אתם כבר ודאי יודעים את התשובה.

אבל בואו נפשט את זה – אם העסק שלכם מחזיק אתר אינטרנט, או שאתם מעוניינים להקים אתר, גם אתם זקוקים לשירותי כתיבה שיווקית באינטרנט.

כתיבת תוכן שיווקי עבור העסק שלכם תכלול כתיבת מאמרי תדמית המותאמים אישית לצרכים שלכם, לאתר, למוצר או לשרות שאותו אתם מעוניינים לקדם. כתיבת תוכן שיווקי מקצועית ואיכותית תהיה כזו שפונה אל הלקוח הפוטנציאלי שלכם ומושכת אותו להמשיך ולהתעמק במה שאתם מציעים לו. כזו שמעוררת את הסקרנות שלו לגבי המוצר שלכם וגורמת לו לרצות “להעלות הילוך” ביחסים ביניכם ולהפוך מלקוח פוטנציאלי ללקוח של ממש.

 

עולם התוכן שיווקי – תמונת מצב עדכנית

אם בעבר כתיבה שיווקית הייתה נחלת רעיונאים במשרדי פרסום שכתבו בעיקר למדיומים של פרסום מסורתי, כדוגמת עיתונים, כרזות או רדיו, הרי שבעידן שלנו נטרפו הקלפים.

בזכות המהפכה שהכניס האינטרנט לחיינו בעשורים האחרונים, כיום, כמעט כל בעל עסק זקוק לקידום מכירות ברשת. לכן, בניגוד לעבר, הכתיבה השיווקית יצאה מכותלי משרדי הפרסום ועברה לידי כותבים שיווקיים מיומנים ומקצועיים. זה לא מקרי שכך התגלגלו העניינים. כתיבה שיווקית שונה מקופירייטינג והיא דורשת כישורים, ידע וניסיון מסוג אחר.

כתיבה שיווקית וקופירייטינג – ההבדלים

 • גמישותקופירייטינג הוא רעיון פרסומי והוא תוצר העבודה של פרסומאים במשרדי פרסום, כחלק מקמפיין פרסום. כתיבה שיווקית, לעומת זאת, היא כתיבה מגוונת ומותאמת לצרכי הלקוח – תוכלו לבחור בדיוק את כמות הטקסטים, האורך והאופי שמתאימים לכם. מאמרי תדמית למותג, תוכן שיווקי לעמודי מוצרים המוצגים באתר, מאמרים ממוקדים שנועדו לצרכי קידום אתרים ועוד.

 

 • נגישות – משרדי פרסום גובים מחירים גבוהים עבור העבודה שלהם, מה שהופך אותם ללא נגישים כמעט עבור עסקים קטנים ועבור מי שלא מעוניין בקמפיין פרסומי נרחב. כתיבה שיווקית מקצועית לעומת זאת, תוכל לספק לכם מאמרי תדמית איכותיים שיתרמו לקידום העסק שלכם, במחיר משתלם ובדיוק בהתאם לצרכים שלכם.

קראו עוד: כתיבת מאמרים לקידום אתרים

 • היקף מותאם – קופירייטרים מוגבלים לרוב לכתיבת תוכן יצירתי בהיקף קטן כמו סלוגן קליט לבאנר או טיזר לשלט חוצות. כותב שיווקי פועל גם הוא על פי מתודות אבל הוא גמיש יותר מבחינת אורך המסר – דבר שנותן לו יתרון במקומות שבהם סלוגן לא יספיק. קראו עוד: כתיבת תוכן לאתרים.

 

 • תוכן אמיתי – קופירייטינג הוא פרסומי גרידא ולכן כצרכנים אנחנו מקבלים מעט מאוד מידע מהותי ממנו. כתיבה שיווקית לעומת זאת כוללת ערך מוסף אמיתי לקורא והאלמנטים הפרסומיים שלהם משולבים באופן מקצועי ומעודכן כנדבך בטקסט. כל אלה מאפשרים לכלול בטקסט השיווקי גם תכנים ש”מדברים” אל הקורא ונותנים לו תחושה של שיח וחיבור לעסק שלכם.

כתיבה שיווקית - כתיבה מקורית ויצירתית

הסודות של כתיבה שיווקית

כתיבת תוכן שיווקי היא אמנות לכל דבר, היא דורשת יצירתיות, שנינות ויכולות ביטוי יוצאת מהכלל. כתיבת שיווקית איכותית פותחות ללקוח הפוטנציאלי צוהר אל תוך העולם שלכם והרעיון שלכם ומושכת אותו לצרוך או לרכוש דווקא (!!) אותו, על פני המוצרים המתחרים. אז אחרי הכותרות המפוצצות – בואו נפרוט את זה לפרטים – מה מרכיב מאמר שיווקי מעולה:

 • תוכן תמציתי, קולע וברור.
 • בחירת מילים מדויקת שמכווננת למוצר ולקהל היעד.
 • כתיבה חכמה ושנונה שמדברת בגובה העיניים.
 • תוכן שהוא עדכני, נאמן לאמת ורלוונטי.
 • תוכן שמחדש לקורא באמת ומעורר בו את ההבנה שהמוצר שלכם הוא בדיוק מה שחסר לו!
 • עניין, עניין, עניין!! רק טקסט מעניין יגרום ללקוח הפוטנציאלי להמשיך לפסקה הבאה ולהגיע עד לקופה עם המוצר שלכם.
 • שפה שמתאימה לקהל היעד – בין אם מדובר בקהל מקומי או בינלאומי.
 • שיווק המוצר בצורה אלגנטית ש”תחליק בקלות” ולא תיראה אגרסיבית מדי ומרתיעה.

תוכן שיווקי לאתרים – הייחוד של כתיבה שיווקית באינטרנט

בתור בעלי עסקים בעולם הדינמי (והדי משוגע שלנו) אתם זקוקים לתכנים מעולים ומעניינים, כאלה שמתחדשים מהר ומשאירים את העסק שלכם תמיד על המפה. ובקיצור, אתם זקוקים לכותבי תוכן שיווקי.

עבור כותבי תוכן שיווקי מקצועיים, התשוקה לכתיבת תוכן מקורי לאתרים היא חלק טבעי מהחיים, ממש כמו שהשמש שוקעת במערב או שדובים אוהבים דבש. כיזמים ובעלי עסק, תוכלו לרתום את האהבה של הכותב המקצועי כך שתשמש מקפצה לעסק שלכם!

תוכן שיווקי מקצועי יוכל למצב את העסק שלכם במקום גבוה בעמוד במנועי החיפוש ולהגביר את החשיפה שלכם לגולשים וללקוחות פוטנציאליים. תוכן שיווקי מעניין, לא רק יביא יותר גולשים לאתר שלכם, הוא גם יגרום להם לחזור שוב ואפילו להמליץ על המוצר או העסק שלכם לחברים.

איכות

אז למה חברת Right4U..?

חברת Right4U היא היחידה המחזיקה אך ורק כותבים אקדמאים, שבחרו במילה הכתובה כקריירה (ולא רק זה, מדובר באהבה של ממש).

לכן, מובטח לכם התוצר האיכותי ביותר בשוק, הכי מדויק. הכי חכם. ובלי הנחות. הכותבים שלנו הם אשפים בתחום השיווק ומכירים את כל הטרנדים והמגמות החמות ביותר בשוק.

הם בעלי מומחיות גם בשפה האנגלית ובשווקים הבינלאומיים, כך שהם יכולים לספק לכם בקלות ועל פי הצורך גם כתיבה שיווקית מעולה ומקצועית באנגלית ולשווקים בינלאומיים. אנחנו עובדים עם כ-140 כותבים מרקעים ומתחומים שונים, מה שמאפשר לנו גם ליצור עבורכם מוצר שהתוכן שלו הוא איכותי ומדבר בז’רגון של התחום שלכם.

כל הזכויות שמורות ל-2010© Right4U אין להעתיק או לעשות שימוש בתכנים מן האתר בחלקים או בשלמותם ללא אישור מבעלי האתר