חשיבות השער בעבודה סמינריונית

חשיבות השער בעבודה סמינריונית

לעמוד השער בעבודה סמינריונית ובעבודות אקדמיות בכלל, ישנה חשיבות רבה. הוא לא נועד רק למטרות אסתטיות, אלא הוא מפרט את כל המידע הבסיסי הנחוץ לגבי העבודה המוגשת, ולמעשה מהווה מעין חלון ראווה לעבודה כולה. לפיכך ראוי להשקיע ולברר מה הנהלים לכתיבת שער במוסד הלימודי בו אתם לומדים.

לרוב מידע זה נמצא באתר הספריות, אך במידה ואתם לא מוצאים את המידע הרלוונטי באתר הלימודי שלכם, ישנו פורמט מקובל למבנה התקני של השער.

מבנה השער בעבודה סמינריונית מכיל כותרת ממורכזת בה מופיע לפי הסדר הבא – באיזו מסגרת נכתבה העבודה:

  • שם המוסד
  • שם הפקולטה
  • שם החוג

בהמשך מופיע שם העבודה – ממורכז אף הוא ומודגש. שם העבודה אמור לנסח במשפט אחד או שניים הן את נושא העבודה והן את הדיסיפלינה הלימודית ממנה אנו מגיעים. אם למשל כתבנו עבודה בתחום התקשורת, בה בחנו באופן איכותני שיח זוגי באתרי אינטרנט חרדיים, הכותרת אמורה לכלול את כלל המידע הזה. למשל: "לא אוהב, אך מכבד": אתנוגרפיה של שיח זוגי באתרי אינטרנט חרדיים.

לפי הדוגמה הנ"ל ניתן להבחין כי הכותרת נחלקת לשניים – שם ראשי וקליט, הממקד את הקורא במשפט מפתח מתוך העבודה המשקף את הטענות המרכזיות, לאחריו נקודותיים, ובהמשך – פירוט הנושא, הדיסציפלינה ושיטת המחקר.

לאחר שהגינו שם לעבודה, מתחתיו בעמוד השער, בפונט קטן יותר, אנחנו רושמים במסגרת איזה קורס נכתבה העבודה, את שם המרצה או המנחה, את שם המגיש ומספר תעודת הזהות שלו.

לבסוף, עמוד השער נחתם בציון תאריך ההגשה, המורכב מחודש ושנה.

שתי טעויות נפוצות שסטודנטים נוטים לעשות בעת כתיבת השער היא השקעה בעיצוב, בצבע ואף בצירוף תמונה. אין צורך בדברים הללו. לעבודה אקדמית מבנה קבוע לכתיבה, והיא אמורה להיוותר פשוטה, אינפורמטיבית ומדויקת.

טעות נפוצה נוספת היא העתקת הסמל של המוסד הלימודי והדבקתו על עמוד השער. מכיוון שכסטודנטים איננו מועסקים באותו מוסד, ואין לנו הרשאה לכתוב בשמו, הרי שהעתקת הסמל, למרות היותה טעות תמת-לב, היא למעשה הפרה של זכויות יוצרים. יש להימנע מטעות זו – וכאמור, לרשום את שם המוסד, הפקולטה והחוג לפי הכללים המקובלים בלבד.


  • הוספת תגובה

כל הזכויות שמורות ל-2017© Right4U אין להעתיק או לעשות שימוש בתכנים מן האתר בחלקים או בשלמותם ללא אישור מבעלי האתר