כלים שימושיים לכתיבת עבודה

כלים שימושיים לכתיבת עבודה

ריכזנו עבורכם מאגר כלים שימושיים ויעילים שיכולים לעזור לכם רבות בדרך לכתיבת עבודה אקדמית.

עזרים לכתיבת עבודה

  • גוגל סקולר (scholar) – מנוע חיפוש מקוון מבית היוצר של גוגל, הממפתח את הטקסט המלא של ספרות מחקרית ממגוון רחב של הוצאות ובמקצועות שונים.
  • ULI – הקטלוג המאוחד של ספריות ישראל (ULI) מכיל יותר מ-9 מליון רשומות ביבליוגרפיות מתוך הקטלוגים של הספריות האוניברסיטאיות, מרבית ספריות המכללות ומספר ספריות חשובות אחרות. הרשומות הן בפורמט הבין-לאומי MARC21 ומרביתן כוללות קישור לקטלוג המקומי של המוסד, שם ניתן לעיין בנתוני מצאי וכד'.
  • Adobe Reader – אדובי רידר (Adobe Reader) היא תוכנה מבית אדובי מערכות המאפשרת צפייה בקובצי PDF והדפסה שלהם. היא זמינה להורדה ללא תשלום באתר הרשמי של אדובי
  • סנופי ניקוד אוטומטי – נקדן הינה תוכנה לניקוד אוטומטי המזהה אחוז גבוה של המילים בעברית בכתיב מלא וחסר, בנטיות שונות ובתוספת אותיות שימוש. מנוע הניקוד זמין כתוסף לוורד או כנקדן אונליין באתר המאפשרים לנקד ממילה בודדת ועד מסמך מלא תוך שהוא משתדל לבחור את אפשרות הניקוד השכיחה והמתאימה ביותר.
  • פאר – ספרים שלמים וחומרי לימוד מבית האוניברסיטה הפתוחה, חינם, פתוחים לציבור.

אנציקלופדיות ומילונים

  • ויקיפדיה – ויקיפדיה היא מיזם רב לשוני לחיבור אנציקלופדיה שיתופית, חופשית ומהימנה, שאותה כולם יכולים לערוך. ויקיפדיה מבוססת-ויקי שכוללת גם מידע עכשווי ועדכני. "חופשי" פירושו חופשי לשימוש, עריכה, העתקה והפצה. ויקיפדיה היא יצירה שפותחה ומפותחת באופן שיתופי במספר רב של לשונות. היא מנוהלת ומתופעלת בידי מוסד ללא כוונות רווח, קרן ויקימדיה.
  • מורפיקס – המילון הדו-לשוני (עברי-אנגלי אנגלי-עברי) מקוון של מורפיקס, הוא מוצר מבית היוצר של Melingo. המילון כולל ניקוד מלא, ניתוח מורפולוגי, תרגום מדויק ועדכני של עשרות אלפי מילים, צירופי מילים וביטויים מכל רובדי השפה. מילון מורפיקס איננו רק כלי תרגום, אלא גם אמצעי יעיל ופשוט לחיפוש מקיף ברשת האינטרנט, בעברית ובאנגלית, דרך מנועי החיפוש המובילים בעולם. כל מה שצריך לעשות כדי להפעיל את מילון מורפיקס הוא להקליד מילה או מילים (עד 4 מילים), ללחוץ ולקבל תשובות מלאות בשנייה.
  • מילון מושגים בגנטיקה – האתר הישראלי לפיגור שכלי מציג רשימת ארוכה של מושגים בגנטיקה עם פירוט קצר על כל מושג. האתר כולל את שמו העברי ושמו הלועזי של המושג.
  • מילון מונחים פיננסיים מבית וואלה עסקים – האתר וואלה עסקים מציג בפני גולשיו בצורה מסודרת את רוב המונחים הפיננסיים הקיימים בעולם העסקים. לכל אחד מהמושגים יש פירוט קצר ועינייני וניתן בקלות לאתר את המושג הנדרש.
  • מילון מונחים ברפואה – דר' צבי ליס, ערך עבורנו באתר "דרך חיים" מקבוצת שירותי בריאות כללית, מושגים ומינוחים מעולם הרפואה. דר' ליס הינו מומחה ברפואת המשפחה ובעל תואר שני בבריאות הציבור (MPH), מרצה באוניברסיטת בן גוריון במחלקה לרפואת המשפחה ובמנהל מערכות בריאות.

 

כל הזכויות שמורות ל-2017© Right4U אין להעתיק או לעשות שימוש בתכנים מן האתר בחלקים או בשלמותם ללא אישור מבעלי האתר