רוצה שנתקשר אליך?
כתיבת תכנים מוכרים

כללי כתיבה אקדמית

חייו של סטודנט אינם פשוטים או יש יאמרו מאתגרים. לאורך התואר עלינו ללמוד היטב למבחנים, להגיש מטלות ולכתוב עבודות כאשר לקראת סיומו אנו עומדים בפני המשימה הקשה ביותר – כתיבה עבודה סמינריונית בה עלינו לשים דגש על כל כללי הכתיבה האקדמית – משימת המשימות. העבודה אמנם נכתבת בשלבים, זאת לאחר שבחרנו את נושא העבודה אך יש תארים בהם אנו מתכוננים לקראת תהליך הכתיבה לאורך כל השנה ולכן שווה ללמוד את הכללים כבר במעוד מועד במטרה למנוע מצב של לחץ.

אז מהם הכללים? ובכן חשוב להבין כי יש הבדל ניכר בין סוג עבודה כזה לאחר, שכן עבודה המבוססת על מחקר כמותי איננה נכתבת על פי אותם הכללים בהשוואה לעבודה הנכתבת ומבוססת על מחקר אמפירי. סטודנטים שאינם מקפידים על כללי הכתיבה האקדמית צפויים לפגוע בציון הסופי שלהם ולכן חבל לאבד נקודות לחינם. הפתרון: ללמוד היטב את הכללים ולכתוב את העבודה על פיהם או להיעזר בחברה מקצועית המתמחה בסיוע כתיבת עבודות אקדמיות לסטודנטים. חברת Right4U מספקת שירותי הכוונה וייעוץ בתחום כתיבת עבודות אקדמאיות ואז הרבה יותר ברור לנו מה אמור להיות מבנה העבודה, כיצד עלינו לחפש ולאתר מקורות ביבליוגרפיים עליהם אנו משעינים את ההשערות או העבודות וכדומה.

כתיבה אקדמית

בין אם בחרתם להתייעץ עם המומחים של Right4U ובין אם אתם בונים וכותבים את כל העבודה בעצמכם, יש כמה דגשים עליהם עלינו לשים תשומת לב בלי קשר לכללי הכתיבה עצמם. ראשית, 95% מהעבודות האקדמאיות חייבות להיות מבוססות על ספרות אנגלית. כמובן שניתן לשלב גם מקורות בעברית אך בין 65%-85% מהמקורות חייבים להיות מבוססי אנגלית. בנוסף, עלינו לשלב בעבודה שלנו מקורות מידע ממאמרים שהתפרסמו בשנים האחרונות עם דגש על מאמרים מחקריים, שכן אם כל העבודה תתבסס על ספרים שנכתבו לפני שנים רבות, אין אנו מביאים שום דבר חדש ולא הארנו את עיני האדם שטורח לקרוא את העבודה.

 

חוקים הקשורים לכתיבה עצמה

  1. את מקורות המידע עלינו לסדר לפי סדר האלף בית ולשמור על אחידות. כלומר אין זה משנה אם בחרנו לכתוב את שמות מקורות המידע בקו נטוי או בגרשיים, אלא מה שחשוב הוא השמירה על האחידות לאורכה של הרשימה הבבליוגרפית.
  2. בגוף העבודה עצמו אין לכתוב את מקור המידע בצורה מעמיקה, את המידע המפורט נשאיר לעמוד הבבליוגרפיה. בגוף העבודה כל מה שאנחנו צריכים זה לאזכר את שמו של הכותב ואת השנה שבה המאמר או הספר פורסם בסוגריים למשל ״…….״ כהן (2011).
  3. ויקיפדיה איננה נחשבת למקור אקדמי, עלינו להסתמך על מקורות מידע מקצועיים.
  4. יש להקפיד לכתוב תוכן עניינים בקובץ ממוחשב וברור.
  5. בעבודה אקדמית אין למספר את העמוד הראשון. המספור מתחיל מעמוד המבוא כאשר המספרים ממוקמים במרכז הדף.
  6. בעבודות אקדמיות המכילות גרפים ו/או טבלאות, יש לחלק את תוכן העניינים לראשי פרקים כאשר הפרק הראשון מציג את תוכן העבודה עצמו והפרק השני את הגרפים והטבלאות.

חשוב לזכור, כתיבת עבודה סמינריונית הינה תהליך ואין מדובר במשהו שאנו עושים תוך שעה. פרט לכללי הכתיבה הרבים, עבודה אקדמית שתזכה לציון גבוה חייבת לכלול מחקר מעמיק ורלוונטי לנושא עליו אנו כותבים, עליה לקיים ניתוח מושכל של החומר אותו למדנו והחלטנו לכתוב וכמובן עליה להיות מאופיינת בהצגה לשונית ראויה ורהוטה.

רוצה שנתקשר אליך?
כל הזכויות שמורות ל-2017© Right4U אין להעתיק או לעשות שימוש בתכנים מן האתר בחלקים או בשלמותם ללא אישור מבעלי האתר